spilkova-xamien„Poslední den mi vůbec nevyšel podle mých představ. Bojovala jsem, jak včera, tak dneska, ale bohužel mi nebylo přáno," popisuje Klára Spilková své dojmy ze závěrečných dvou kol turnaje Xamien Open, který se hrál v čínském Orient Xiamen Golf & Country Clubu 21.–23. listopadu 2014 a ve kterém po kolech 72, 76 a 76 končila v poslední desítce hráček, jež prošly cutem. Z Číny se Klára Spilková přesunula do Dubaje, kde se připravuje na své poslední dva turnaje letošní sezony.

Výsledky Xamien Open ZDE>>>

Prvního ročníku turnaje ve městě Xiamen se zúčastnila česká profesionálka Klára Spilková. Do úvodního kola vstoupila v dobré kondici, zapsala tři birdie, jedno bogey a jedno double bogey. Svůj úvod okomentovala slovy: „Moje dobrá forma pokračuje, hra je stále vyrovnaná. Na 3. jamce jsem zahrála do bankru a čekalo mě krásné hluboké vajíčko. I tak jsem se s tím dokázala poprat a ještě zachránit bogey."

Druhé kolo se Spilkové příliš nepodařilo. Bojovala o každou jamku, ale nedařilo se jí najít správné tempo. Přesto je potřeba zmínit její silnou psychickou odolnost i ve chvíli, kdy se hra nedaří. Ne každá hráčka si dokáže udržet chladnou hlavu v takových chvílích. „Byl to náročný den, nedařilo se mi od všeho trochu. Rozhodně nejsem spokojená, ale stále mám šanci to zítra vylepšit," hlásala bojovně. Průběžný výsledek +4 stačil na cut, který se ustálil na hranici +5.

Ani třetí kolo se Češce příliš nevydařilo. Šest bogey a dvě birdie. To je výsledek posledního kola v Číně. „Poslední den mi vůbec nevyšel podle mých představ. Bojovala jsem, jak včera, tak dneska, ale bohužel mi tentokrát nebylo přáno. Teď už to tedy mohu brát jen pozitivně a správně se naladit na příští turnaj v Indii. Z Číny mířím rovnou do Dubaje, kde mě čeká týdenní příprava na poslední dva turnaje sezony. Držte palce," vzkázala všem fanouškům a nastínila plány pro zbytek sezony.

Klára Spilková se v pondělí odpoledne vrací zpět do Dubaje, kde ji čeká týdenní soustředění na hřišti Emirates Golf Club. Další turnaj je na programu v Indii – Hero Women's Indian Open proěhne od 4. do 6. prosince 2014.

Text a foto: Monika Dvořáková, Klaraspilkova.eu


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...