spilkova-il-xPo turnaji Sanya Ladies Open, ze kterého si po výkonu 214/-2 odváží dělené 23. místo, se Klára Spilková letecky přesouvá do města Xiamen, kde ji čeká další, již čtrnáctý turnaj sezony – Xiamen International Ladies Open, který se hraje od 21. do 23. listopadu.

Nyní zpět k Sanya Ladies Open. Česká profesionálka se vrátila na Yalong Bay Golf Club po roční přestávce. Roku 2012 obsadila dělené 58. místo se skóre +9. Letos odstartovala turnaj úspěšně výsledkem 71 ran. V první devítce hráčka skvěle trefovala rány do greenu a zapsala několik birdie. V druhé části již takové štěstí neměla: „Na desáté jamce (jedničce) jsem po driveru skončila přímo pod hranou bunkeru a na 15. jamce (šestka), pro změnu přímo v kořenech stromu. I přesto jsem dokázala udržet dobrý výsledek." popsala Spilková.
Ve druhém kole profesionálka předvedla velmi čistou hru. První devítka v paru, do druhé nastoupila birdie po proměně dlouhého puttu. Na 15. jamce si skóre pohoršila bogey, když zahrála trojputt. Přesto průběžný výsledek -1 stačil na dělené 29. místo a hladký průchod cutem, který se ustálil na skóre +3.
Ve třetím kole se hráčce příliš nedařilo puttování, rány do greenu však měla velmi dobré. Přesto si udržela koncentraci a psychickou pohodu až do konce, což přineslo ovoce v podobě série tří birdie. „V posledním kole jsem se prala s větrem a neposlušným puttováním. Na posledních čtyrech jamkách jsem však prolomila dnešní smůlu. Šoupla jsem tam tři berdíky a na poslední jamce mi stačila jedna otáčka do zapsání čtvrtého." Popisuje průběh třetího kola hráčka. „Mám radost z vyrovnané hry a cítím se přímo skvěle. Dále se přesouváme do Xiamenu, kde nás čeká další turnaj ze série LET. Tento turnaj je v kalendáři prvně, a proto jsme všechny zvědavé, co si na nás místní hřiště a podnebí přichystá." dodává Klára.

Text: TZ, Monika Dvořáková
Ilustrační foto: Klaraspilkova.eu


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...