pgac ilustraceStipendijní program je dílem úspěšné a dlouhodobé spolupráce PGA Czech a CK Fischer. Společně od letošní sezony připravili program určený pro hráče, kteří se chtějí prosadit do nejvyšších pater profesionálního golfu. Každá ze stran přináší do projektu významnou podporu pro nejlepší české golfistky a golfisty.

PGAC uhradí pro rok 2012 prvním 4 hráčům a 2 hráčkám v Order of Merit PGAC 2012 vstupní poplatky do kvalifikační školy European Tour a Ladies European Tour. Uzávěrka mužského pořadí byla 31. srpna 2012 a na základě aktuálního národního žebříčku získává podporu čtveřice Marek Nový, Filip Mrůzek, Stanislav Matuš a Martin Příhoda.

Všichni čtyři se mohou těšit od PGA na 1 700 euro (cca 42 tisíc korun) jako poplatek za účast v Q School European Tour.

Marek NOVÝ 435 069
Filip MRŮZEK 399 625
Stanislav MATUŠ 326 126
Martin PŘÍHODA 263 450

Marek Nový nasbíral nejvýraznější část svých finančních odměn na EPD Tour, na níž se zejména v úvodu sezony dokázal umisťovat na „medailových" pozicích. Na Pilsner Urquell Czech PGA Tour se mu už tolik nedařilo. Naopak Filip Mrůzek právě na Pilsner Urquell Czech PGA Tour 2012 nasbíral veškeré své prémie a vysloužil si druhou příčku v Order of Merit PGAC. Stanislav Matuš a Martin Příhoda rozdělili své výdělky mezi EPD Tour a Pilsner Urquell Czech PGA Tour.
Marek Nový čeká, zda se na základě výsledků na EPD Tour nedostane přímo do druhé fáze. Pokud se to nepodaří, bude hrát Q School na německém Fleesensee od 18. do 22. září. Mrůzek, Matuš a Příhoda jsou přihlášeni na první fázi Q School v rakouském Ebreichsdorfu, kde se hraje ve dnech 11. – 14. září. Před rokem právě z tohoto turnaje prošli do druhé fáze Lukáš Tintěra, Jakub Kučera a Martin Příhoda. V případě postupu do dalšího dílu kvalifikační školy podpoří CK FISCHER všechny úspěšné hráče, a to i ty, kteří si vstupní poplatky hradili sami. CK FISCHER zajistí na své náklady každému hráči, který postoupí do druhého a dalších kol kvalifikační školy, dopravu do místa jejich konání a ubytování.
Uzávěrka ženského pořadí, kde získávají podporu dvě nejlepší profesionálky podle Order of Merit PGAC, je 31. 10. 2012. Ženská Q School Ladies European Tour je totiž na programu až v prosinci v Maroku.

Zdroj: Lenka Nikodýmová, FreeDrive


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...