obalkaČasopis Golf se zaměřuje se na informace o domácím i světovém golfu, reportáže, rozhovory a profily, testy vybavení, informace o novinkách a cestování za golfem. Spolupracuje s prestižním britským titulem Golf Monthly a je smluvním partnerem české Profesionální golfové asociace.

Publikaci Golfu 9/2012 si můžete koupit nebo jen prohlédnout ZDE>>>

Abyste mohli zakoupit placenou publikaci v online podobě, musíte se nejdříve přihlásit a mít dostatečný kredit na Vašem účtu. Pro dobití kreditu ke koupi online publikace se prosím přihlaste (pokud nemáte přihlašovací jméno, tak se prosím zaregistrujte).

obalka09Vážené čtenářky a vážení čtenáři,
základní téma vydání časopisu Golf 9/2012 je vskutku nepřehlédnutelné, zneklidňující i kontroverzní. A proč vlastně ne? Vždyť ženy nás nenechávají chladnými ani v běžném životě, a tak není důvod, aby se golfový svět nějak výrazně lišil. Navíc – i když už mají ženy již dlouho své vlastní štědře dotované profesionální turnajové série, své majory a své hvězdy, takže by se bez mužského pojetí golfu a přístupu k němu mohly docela lehce obejít – není tomu tak.

Z ortodoxně mužského pohledu sice ještě stále zaznívá z některých míst spíš nepochopení a odmítání procesů, kdy se ženy stávají součástí již existujících struktur a pravidel, v nichž se následně domáhají změn. Zapomeňme teď ale na Muirfield či další místa, kde se ženy ještě teprve musí prosadit a vezměme na vědomí současnou realitu alespoň Česka, kde to ženský golf mužskému natírá na celé čáře.

Řekněte sami, existuje u nás mužský ekvivalent Kláry Spilkové, kdo z Čechů si zahrál na US Open jako Jana Peterková a nemůžete ani popřít, že oproti trápícímu se Alexi Čejkovi najdete v Sandře Gal a Jessice Korda hned dvojnásobek podstatně úspěšnějších světových hráček s českými kořeny i za „velkou louží". Když pak vezmeme na vědomí, že po zrušení Czech Open na Čeladné i Casa Sereny Open k nám letos přijely díky Prague Golf Masters na Albatrossu už jen nejlepší minimálně evropské profesionálky, není divu, že jsme se na fenomén ženského golfu chtěli podívat podrobněji.

Podle rozhovoru s Martinou Dorníkovou se ženy snáze prosazují zejména díky nižší konkurenci – píle, vytrvalost a trocha štěstí ale chybět určitě nesmí.

A jaký je váš názor? Napište nám!

Josef Slezák, šéfredaktor
e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...