Korinek-TurTři české golfisty, Aleše Kořínka, Adama Rajmonta, Dana Suchana, a Holanďana Fonhofa vyslal RELMOST ProGolfTeam na Turkish Airlines Challenge v Beleku. Na hřišti, které je součástí hotelového resortu Gloria, pokračuje od čtvrtka European Challenge Tour (7.–10. května). Poprvé se na ní letos objeví Aleš Kořínek, nedávný vítěz turnaje v Polsku.

„Přiletěl jsem v neděli, v pondělí jsem absolvoval tréninkovou osmnáctku. Hřiště je moc hezké a v super stavu. Je o něco lehčí než loňské National, kde jsem hrál tento turnaj. Ale i tady se najde zhruba pět jamek, na kterých si dám pozor. Nutností bude skórovat na pětiparech, když se povede první rána, je to reálné," popisoval z Beleku Aleš Kořínek.

Po turnaji na Madeiře, který byl kvůli nepřízni počasí přeložen na léto, čeká Adama Rajmonta repríza ostrého startu v nové sezoně. „Celý minulý týden jsem zaměřil na dlouhé rány z týčka. Každý den jsem trénoval v Hodkovičkách a jezdil hrát do Mstětic nebo na Karlštejn. Jinak stále pracuji na fyzičce s trenérem Lukášem Stránským. Hřiště je tady dost úzké a relativně dlouhé. Greeny jsou ve fantastickém stavu. Rychlé a téměř bez brejků. V úterý a ve středu bude čas potrénovat," řekl Rajmont.

Jediný, kdo má z českých hráčů už jeden letošní start na Challenge Tour, je Dan Suchan. Bylo to před dvěma týdny ve Španělsku.

Turkish Airlines Challenge se koná teprve podruhé. Je součástí kampaně na zviditelnění tureckých golfových resortů. Loňskou premiéru vyhrál Oliver Farr, o jednu ránu tehdy neprošel cutem Stanislav Matuš. Na odměnách si hráči rozdělí 175 tisíc euro.

Výsledky turnaje můžete sledovat


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...