mruzek-jamky2015-2Mistrovství ve hře na jamky české PGA, asociace profesionálních hráčů a učitelů golfu se uskutečnilo na libereckém hřišti Ypsilon od neděle 16. 8. do středy 19. 8. Vítězem Czech PGA Match Play Championship se stal Filip Mrůzek, který ve finálovém souboji na 36 jamek porazil Stanislava Matuše poměrem 3/2 (o tři jamky, dvě jamky před koncem). V souboji o třetí místo byl úspěšný Ondřej Lieser. Porazil Slováka Juraje Zvaríka 1/0.

Mistrovský turnaj měl celkovou dotaci 250.000 Kč, vítěz obdržel prémii 80.000 Kč a osmikilový pohár Moser.

A jak Filip Mrůzek komentoval své vítězství? „Mám radost, že jsem to dal potřetí v řadě! Hrálo se mi tady dobře, aniž bych chtěl snižovat svého finálového soupeře tak jsem se nejvíc nadřel s Ondrou Lieserem. Došli jsme svou rundu -5 a -6, což tady není rozhodně běžné.
Dnes považuji za rozhodující moment 14. jamku druhého kola, kdy jsem poprvé použil driver a hrál 260m carry naslepo přes les. Druhou jsem mohl jít na green a bylo z toho snadné birdie. Důležitá byla i první rána na tříparové šestnáctce, po níž jsem věděl, že je rozhodnuto (Staňa potřebovat na všech posledních jamkách skórovat a první rána mu k tomu zrovna nevyšla).
I díky počasí byla letošní jamkovka nejtěžší co jsem kdy hrál. S mám caddiem Michalem jsme před jamkovkou udělali kus práce a evidentně se to vyplatilo. Teď už jen formu prodat na Czech Masters a potom na Kvalifikační škole do European Tour".

Text: TZ PGAC; czechone.cz; foto: PGAC

PavoukPGAC15 6


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...