Inzerce
Golf v ČR Faldo Series Grand Final: Češi vyrazili na zkušenou
Inzerce

Faldo_McIlroyPoprvé v historii čtveřice českých hráčů Barbora Baková, Marie Luňáčkoví, Dalibor Hudák a Ondřej Lieser odjela reprezentovat Českou republiku na Faldo Series Grand Final, které se odehrálo ve dnech 12.–14. září v překrásném resoru Lough Erne v Severním Irsku. Kvůli reprezentačním povinnnostem se nemohl zúčastnit Šimon Zach.

Čeští hráči na tomto turnaji ocenili především možnost srovnání s celosvětovou amatérskou špičkou a získání znalostí a zkušeností od světových hvězd Sira Nicka Falda a Roryho McIlroye (na snímku).

Pro většinu našich hráčů to byl první kontakt s turnajem světové úrovně, nejlépe z nich si nakonec vedl Ondřej Lieser, který se po výsledku +22 umístil na 26. místě (v kategorii Chlapci do 21 let 11. místo). Další v pořadí byla Barbora Baková (+29) na 40. místě (v kategorii Dívky do 21 let 8. místo). Dále David Štrouf, který zde reprezentoval slovenskou část Faldo Series a Marie Luňáčková zahráli shodně +32 a skončili na 44. místě. Dalibor Hudák zahrál +49 a umístil se na 67. místě. Hráčům hru stěžoval neskutečný vítr, který dosahoval rychlosti až 80 km/h a déšť.

Celkovým vítězem se stal Gavin Samuels (+6 – závěrečné kolo 68 ran) a kromě pozvánky na Faldo Series Asian Final konajícím se v resortu Mission Hills získal i divokou kartu na jeden turnaj ze série European Tour. Mezi dívkami se tohoto privilegia dostalo Brogan Townned (+14) a i ona se může těšit na turnaj Ladies European Tour.

Vítězové jednotlivých kategorií:
Chlapci do 21 let – Gavin Samuels - +6
Chlapci do 18 let – Gavin Moyhan - +13
Chlapci do 16 let – Cameron Long - +11
Dívky do 21 let – Brogan Townned - +14
Dívky do 16 let – Natálie Hečková - + 16

Součástí turnaje byla i klinika s trojnásobným vítězem Faldo Series a vítězem US Open Rorym McIlroyem a Sirem Nickem Faldem. Mc Ilroy předvedl na požádání několik ran, které dokázaly, že je opravdovým šampionem. Na následném semináři se Sirem Nickem Faldem se hráči dozvěděli o důležitosti mentální přípravy a stylu tréninku, kerý Falda dovedl k jedenácti účastem v Ryder Cupu a šesti vítězstvím na turnaji kategorie major.

O Faldo Series
Faldo Series byla založena v roce 1996 a k dnešnímu dni se v 25 zemích po celém světě odehrává na 35 různých kvalifikací. Celkově se turnajů za minulý rok zúčastnilo více než 5 000 hráčů. Mez nejslavnější vítěze z minulosti patří např. Rory McIlroy, Nick Dougherty, Oliver Fischer – letošní vítěz Czech Open – a současná ženská světová jednička Yani Tseng. Licenci pro Českou republiku vlastní společnost CZ Golf.

Text a foto: Zdeněk Jehlička

Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení Golf News

Poradna

Nehratelný míč u krtince v křoví

Můj míč skončil v nehratelné pozici v hustém křoví, přitom však ležel na krtinci. Mám nárok na beztrestnou úlevu?

Poradna

TaylorMade Burner vs. Cobra Fly-Z

Dobrý den, Mám dotaz na faiwayové dřevo Taylor Made Burner? Mám možnost ho výhodně koupit. Myslíte si, že je lepší ne ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...