Golf v ČR Faldo Series Grand Final: Češi vyrazili na zkušenou

Faldo_McIlroyPoprvé v historii čtveřice českých hráčů Barbora Baková, Marie Luňáčkoví, Dalibor Hudák a Ondřej Lieser odjela reprezentovat Českou republiku na Faldo Series Grand Final, které se odehrálo ve dnech 12.–14. září v překrásném resoru Lough Erne v Severním Irsku. Kvůli reprezentačním povinnnostem se nemohl zúčastnit Šimon Zach.

Čeští hráči na tomto turnaji ocenili především možnost srovnání s celosvětovou amatérskou špičkou a získání znalostí a zkušeností od světových hvězd Sira Nicka Falda a Roryho McIlroye (na snímku).

Pro většinu našich hráčů to byl první kontakt s turnajem světové úrovně, nejlépe z nich si nakonec vedl Ondřej Lieser, který se po výsledku +22 umístil na 26. místě (v kategorii Chlapci do 21 let 11. místo). Další v pořadí byla Barbora Baková (+29) na 40. místě (v kategorii Dívky do 21 let 8. místo). Dále David Štrouf, který zde reprezentoval slovenskou část Faldo Series a Marie Luňáčková zahráli shodně +32 a skončili na 44. místě. Dalibor Hudák zahrál +49 a umístil se na 67. místě. Hráčům hru stěžoval neskutečný vítr, který dosahoval rychlosti až 80 km/h a déšť.

Celkovým vítězem se stal Gavin Samuels (+6 – závěrečné kolo 68 ran) a kromě pozvánky na Faldo Series Asian Final konajícím se v resortu Mission Hills získal i divokou kartu na jeden turnaj ze série European Tour. Mezi dívkami se tohoto privilegia dostalo Brogan Townned (+14) a i ona se může těšit na turnaj Ladies European Tour.

Vítězové jednotlivých kategorií:
Chlapci do 21 let – Gavin Samuels - +6
Chlapci do 18 let – Gavin Moyhan - +13
Chlapci do 16 let – Cameron Long - +11
Dívky do 21 let – Brogan Townned - +14
Dívky do 16 let – Natálie Hečková - + 16

Součástí turnaje byla i klinika s trojnásobným vítězem Faldo Series a vítězem US Open Rorym McIlroyem a Sirem Nickem Faldem. Mc Ilroy předvedl na požádání několik ran, které dokázaly, že je opravdovým šampionem. Na následném semináři se Sirem Nickem Faldem se hráči dozvěděli o důležitosti mentální přípravy a stylu tréninku, kerý Falda dovedl k jedenácti účastem v Ryder Cupu a šesti vítězstvím na turnaji kategorie major.

O Faldo Series
Faldo Series byla založena v roce 1996 a k dnešnímu dni se v 25 zemích po celém světě odehrává na 35 různých kvalifikací. Celkově se turnajů za minulý rok zúčastnilo více než 5 000 hráčů. Mez nejslavnější vítěze z minulosti patří např. Rory McIlroy, Nick Dougherty, Oliver Fischer – letošní vítěz Czech Open – a současná ženská světová jednička Yani Tseng. Licenci pro Českou republiku vlastní společnost CZ Golf.

Text a foto: Zdeněk Jehlička


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...