korinek-turV Beleku skončil v neděli 10. května turnaj European Challenge Tour, na kterém poprvé v sezóně prošel cutem český golfista. Aleš Kořínek byl po prvním kole dokonce dělený čtvrtý, nakonec obsadil 66. místo a bral šek na 411 Euro. V posledním kole Turkish Airlines Challenge zahrál 79 ran. Celkové skóre se po výsledcích 68, 74, 75 a 79 zastavilo na +8.

"Poslední den to byl pro mě boj od začátku do konce. Dobrý pocit, se kterým jsem do něho šel, mě opustil po první ráně. Míček ležel za stromem. Musel jsem ho jen vyhrát na fervej. Nakonec z toho bylo bogey, což nebyla tragédie na to, co mě čekalo. První devítka +6. Řekl jsem si, že druhou půlku zkusím hrát, jako bych začínal. A docela to šlo. Na 12 jsem hrál birdie, ale bohužel poslední. Na mé oblíbené 16. jamce par4 jsem sice ležel po drivu 10 metrů od greenu, přihrál jsem si dva metry od jamky, ale zapisoval bogey! Zahrál jsem totiž trojputt. Na další jamce jsem trefil strom a bylo z toho opět bogey," popsal poslední den Kořínek.

I přes slabší poslední kolo to byl Kořínkův nejlepší výsledek na Challenge Tour. Poprvé v životě udělal cut na významném turnaji. Posbíral nové zkušenosti.
"Potěšilo mě, že jsem udělal první cut. Úvodní kolo bylo super. 68 ran bez jediné ztráty. Docela si vážím i druhého kola, kdy jsem si ověřil, že dokážu hrát pod tlakem. Třetí kolo nebylo špatné, ale udělal jsem tam dvě hloupé chyby. No a dnešek? Dostal jsem za vyučenou od hřiště. Na závěr bych dodal: dobře zahraný cut, ale jinak pro mě docela zklamání."
Další dva Češi cutem neprošli. Suchanovi chyběly čtyři rány, Rajmont byl po výsledcích 81 a 80 daleko.
Turnaj vyhrál Walešan Rhys Davies, získal svůj třetí titul na Challenge Tour v kariéře.

Score board ZDE>>>

Text a foto: Pavel Poulíček, Relmost


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...