PenatiLegendV Penati Golf Resortu u Senice se od čtvrtka 10. července hraje premiérový turnaj European Challenge Tour v historii Slovenska. „Je to další splněný krok, který jsme si dali za cíl. Slovensko se stalo součástí tour. Věříme, že turnaj přispěje k popularizaci golfu u našich sousedů," říká Petr Dědek, majitel promotérské společnosti RELMOST.

Z českých hráčů dostali pozvánku od promotérské společnosti Relmost profesionálové Stanislav Matuš, Lukáš Tintěra, Marek Nový, Petr Gál, Aleš Kořínek, Daniel Suchan, Adam Rajmont, Filip Juhaniak, Ondřej Špůr, Robert Schovánek, z amatérů Petr Dědek jun. a tři další hráče nominovala Česká golfová federace. Jsou to Vojtěch Mitterwald, Tomáš Návrata a Nicolas Schellong, který bude v 15 letech nejmladším účastníkem turnaje. České barvy bude hájit také Filip Mrůzek, který vyhrál kvalifikaci Penati Golf Resortu o jednu z hracích karet, a nejlepší Čech průběžného pořadí celé Challenge Tour Ondřej Lieser.

„Čeští hráči nedostali nikdy tolik příležitostí startovat na Challenge Tour jako letos. V rozběhnuté sezoně sbírají zkušenosti. Mělo by se to projevit i na počtu Čechů, kteří projdou cutem. Letošní maximum byli dva hráči, uspěli minulý týden v Německu," dodává David Trunda, sportovní ředitel Relmostu.

Slovensko bude držet palce šesti zástupcům. Profesionály Petera Švajlena, Juraje Zvaríka, Tomáše Juska doplní amatéři Petr Valášek, Michal Brezovský a Ján Friesz, nedávný vítěz slovenské jamkovky. Nejzkušenějším hráčem slovenské sestavy je 28letý Peter Švajlen, který si dvakrát zahrál European Tour a dvakrát startoval na Challenge Tour. Je to poprvé, co na turnaji této série figuruje ve startovní listině tolik slovenských golfistů pohromadě.

V úterý jsou na programu tréninková kola, ve středu od 9 hodin se hraje PRO-AM turnaj, v rámci večerního vyhlášení od 18 hodin se zároveň uskuteční slavnostní zahájení D+D REAL Slovakia Challenge.

Hlavní turnajový program proběhne od čtvrtka do neděle na hřišti Legend Course. Na startovní listině je 156 hráčů, čtyři z nich vyhráli letos turnaje European Challenge Tour. Francouz Thomas Linard dominoval na Czech Challenge, minulý týden se zúčastnil Open de France v rámci European Tour. V Paříži skončil na 59. místě. Angličan Andrew Johnston zvítězil na Scottish Challenge, Velšan Oliver Farr vyhrál v Turecku a Španěl Antonio Hortal je vítězem Challenge de Catalunya. K hráčům se zkušenostmi na European Tour patří Philip Archer, Andrew McArthur, Lorenzo Gagli, Thomas Norret, Andreas Harto nebo Oliver Wilson, někdejší člen evropského rydercupového týmu. Tváří turnaje bude Švéd Joel Sjöholm.

Vstup je na turnaj celý týden zdarma, od pátku do neděle je navíc připravený dětský program. Každý si může pod dohledem zkušeného trenéra vyzkoušet takzvaný SNAG golf nebo otestovat speciální výuku cizích jazyků.

Zdroj: Pavel Poulíček


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...