Penati ilBěhem čtyř pokračování přinášíme přehledné informace o golfových hřištích širšího bratislavského regionu. Druhá část přibližuje Grafobal Group Golf Resort Skalica a Penati Golf Resort.

 

 

 

Skalica ilSkalica – golf nerozlučně spojený s vínem
Golfové hřiště Grafobal Group Golf Resort Skalica a.s., vybudované ve stylu hřišť linksového typu, otevřelo své brány relativně nedávno – v roce 2009. Rakouský architekt Hans-Georg Erhardt dokonale spojil na rozsáhlém svahu v těsné blízkosti královského města Skalica v západní části Slovenska golf a vítr.
Vítr ale zdaleka není to jediné, co činí zajímavou jinak příjemnou hru pod kopcem plným vinic a vinných sklípků, jimiž se Skalica oprávněně chlubí. Dlouhé jamky, občasná vodní překážka, nechybí bankry – golfista se na hřišti dokonale vyžije.

Kromě hry na samotném osmnáctijamkovém hřišti nabízí resort tréninkové plochy silně nadstandardních rozměrů, trénovat se dají i stometrové přihrávky. Driving range je 250 metrů dlouhý, má i krytá odpaliště. Vstup na všechny tréninkové plochy je zdarma! Areál poskytuje i možnost hry Footgolf.

Po hře se velmi dobře odpočívá v prostorách klubovny a na její terase. Kombinace profesionální péče o hřiště i návštěvníka, široké nabídky služeb a tradiční slovenské pohostinnosti je garancí skvělé hry a potřebného relaxu v příjemném prostředí.
Jak se na Skalicu, jednu z tradičních slovenských vinařských bašt, sluší, je zde golf nerozlučně spojen s vínem. Nejen pohledově – vinařská stráň, oddělené od horní části hřiště jen úzkou silničkou, dominuje hřišti a je i na většině fotografií resortu. Ale s vínem se setkáte i na všech jamkách: každá je pojmenovaná podle jiné odrůdy vína. A už při otevření hřiště byly informační tabule u každé jamky umístěny na vinařském soudku!

UŽITEČNÉ INFORMACE
GRAFOBAL GROUP GOLF RESORT SKALICA
Adresa: Grafoal Group Golf Resort Skalica, Štvrte na Jazernom poli 2650, 909 01 Skalica, Slovensko
Tel.:+421 347 749 627
Web: www.golfskalica.sk
Email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
Počet jamek: 18 | Par: 72
Délka (m): 6 565 (černá) | 6 178 (bílá) | 5 720 (žlutá) | 5 321 (modrá) | 4 820 (červená)
Green fee 9/18 jamek: 40 € (po–čt) | 50 € (pá–ne), senioři: 30 € (po–čt) | 35 € (pá–ne)

Penati ilPenati – Golfový skvost Záhoří
Penati Golf Resort Šajdíkove Humence otevřel své brány v srpnu 2012. Jedná se o ojedinělý projekt, mající od začátku ambice stát se jedním z nejlepších golfových areálů v Evropě. Těží z výhodné polohy nedaleko od Bratislavy, Brna i Vídně. Je situován do nádherné krajiny a také jeho bezprostřední rozložení uprostřed borovicových lesů a lesíků různého stáří a výšky je unikátní.
Ambice resortu se začaly plnit už krátce po otevření. Dnes Penati patří mezi nejlepší hřiště Evropy, jež se sdružují organizaci World of Leading Golf. Figuruje též v žebříčcích Top 100 Golf Courses of Continental Europe, vydávaných několika organizacemi, a sbírá i další ocenění, mimo jiné European Enviro Oscar za respektování a ochranu přírodních krás krajiny.

Resort sestává ze dvou osmnáctijamkových, charakterem odlišných hřišť, Nicklaus Design Legend a Heritage. Legend prochází kopcovitým terénem, projektová kancelář Jacka Nicklause ho vymodelovala jako hřiště parkového typu s hladkými, pro oko příjemnými tvary. Heritage je inspirován britskými linksy a tradičním drsnějším ostrovním designem včetně vysokých rafů a „střapatých" bankrů. Celých 217 hektarů resortu leží na písčitém podloží s dunami. Specialitou resortu je nejdelší jamka Evropy – má 711 metrů a 11 odpališť.
Hra na obou osmnáctkách je zážitkem – hřiště jsou náročná, ale nezáludná. Borovice všech velikostí vás doprovázejí po celou hru, spousta bankrů, rozsáhlé písečné plochy, občas jezero, ale ferveje jsou dostatečně široké, aby umožnily hru golfistům všech úrovní. Určitě stojí za to zahrát si obě hřiště – nejen kvůli jejich rozdílnosti, ale prostě proto, že by bylo škoda kterékoli z nich vynechat: nic tak pěkného v širém okolí nepotkáte. Na roveň hernímu zážitku je tady zážitek estetický.

V bezprostřední blízkosti areálu se nachází rekreační zóna se slunečnými plážemi. Ta nabízí relax a vyžití nejen hráčům, ale i celým rodinám. Břehy velkého, uměle vytvořeného jezera jsou lemovány vilkami, z nichž většina je v soukromých rukou, ale je možné se tu i ubytovat. Některé z vilek jsou ještě volné a jsou určeny k prodeji nebo pronájmu. Okolí je jako stvořené pro turistiku, cyklistiku, houbaření a další formy aktivního trávení „mimogolfového" času.


UŽITEČNÉ INFORMACE
PENATI GOLF RESORT
Adresa: Penati Golf Resort, Šajdíkove Humence 443, 905 01 Senica, Slovensko
Tel.:+421 917 907 777, +421 343 979 777
Web: www.penatigolfresort.sk
Email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
Heritage
Počet jamek: 18 | Par: 72
Délka (m): 6 230 (černá) | 6 021 (bílá) | 5 681 (žlutá) | 5 281 (modrá) | 4 680 (červená)
Legend
Počet jamek: 18 | Par: 72/73
Délka (m): 6 322/6 539 (černá) | 5 973/6 202 (bílá) | 5 543/5 720 (žlutá) | 5 146/5 3425 612 (modrá) | 4 731/4 818 (červená)
Green fee 9/18 jamek: 41 €/75 € (po–čt) | 51 €/95 € (pá–ne)

Převzato z časopisu GOLF 5/2018
Text: Ivo Doušek, foto: archiv golfových hřišť

Článek vznikl za podpory agentury Bratislava Region Tourism

Slov logoBT


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...