Golf v ČR

spilkova-750-Mark-RunnaclesKlára Davidson Spilková zakončila jarní sérii turnajů dalším úspěchem. Potřetí v řadě se umístila mezi nejlepšími hráčkami Ladies European Tour poté, co na turnaji Aramco Team Series presented by PIF v Singapuru, který se hrál 16.–18. března 2023, nestačila jen na tři hráčky světové stovky.

Celý článek...

kouskova-aramco2-750Česká golfistka Sára Kousková skončila při své premiéře na Aramco Team Series, prémiovém podniku Ladies European Tour, na 23. místě. Po třech vyrovnaných kolech získala s výsledkem v normě hřiště (E) šek na více než 6 tisíc euro. Turnaj ovládla suverénně Francouzka Pauline Roussin Bouchard (-15), která za sebou nechala hvězdy LPGA – Danielle Kang (-11) i světovou jedničku Lydii Ko (-10). Na děleném čtvrtém místě se umístila další Češka, Klára Davidson Spilková (-7). Tereza Melecká skončila pětapadesátá, Jana Melichová neprošla cutem.

Celý článek...

ilu-advice-750Rány na greenu tvoří velkou část skóre každého golfisty. Je úžasné, když napálíte dlouhý a přesný drive, druhou ranou jste na greenu, ale pak nasbíráte dva, tři a někdy i více patů. Skóre pak nepříjemně rychle narůstá. Jak na to, aby patů spíš ubývalo, než přibývalo? Odpověď je zřejmá: trénovat a zase trénovat. Ale navíc přihodíme ještě i pár tipů, jak vylepšit své patování a odbourat zbytečné rány na greenu navíc.

Celý článek...

kouskova-team-750Česká golfistka Sára Kousková startuje v tomto týdnu na jednom z nejlépe dotovaných podniků Ladies European Tour. Spolu s dalšími čtyřmi Češkami nastoupí od 16. do 18. března na Aramco Team Series v Singapuru. Hrát se bude na hřišti Laguna National Golf Club nejen individuálně, ale také týmově. Celková dotace turnaje je 1 mil. USD.

Celý článek...

spilkova-Mark-Runnacles-750Posledním turnajem před jarní přestávkou bude pro Kláru Davidson Spilkovou týmová soutěž v Singapuru. Na hřišti Laguna National se zde od čtvrtka 16. do soboty 18. března odehraje jedna z pěti štědře dotovaných soutěží Aramco Team Series presented by PIF pro družstva složená ze tří profesionálek a jednoho amatérského hráče. Turnaje s dotací jednoho milionu amerických dolarů se běžně účastní i největší světové hvězdy. Tou letošní bude úřadující světová jednička Novozélanďanka Lydia Ko.

Celý článek...

spilkova-jar01-750Dobrou formu si Klára Davidson Spilková podržela i na druhém jihoafrickém turnaji Ladies European Tour, který se odehrál 8. – 11. března pod názvem Investec South African Women's Open. Pomalejší start odčinila na hřišti Steenberg na předměstí Kapského Města o to svižnějším finišem a připsala si své letošní druhé umístění mezi deseti nejlepšími hráčkami turnaje.

Celý článek...

Kouskova-jar-750Česká golfistka Sára Kousková opět prošla na Ladies European Tour cutem. V Kapském Městě zahrála solidní první dvě kola, nicméně ne tak povedená druhá polovina turnaje ji stála pád na konečnou 47. příčku. Investec South African Womens Open ovládla domácí Ashleigh Buhai s výsledkem -22. Druhé místo patří Španělce Aně Pelaez Trivino, třetí skončila Němka Chiara Noja.

Celý článek...

ilu-golfball-750Kdo začal s golfem už zhruba před třiceti lety, možná už si nepamatuje, že se golfové míčky vyráběly a dodávaly na trh v různých velikostech. Že nevěříte? Ale ano. Je to pravda. Před rokem 1990 totiž organizace USGA a R&A, které jsou pravidlovými autoritami, měly rozdílné předpisy o velikosti golfového míčku.

Celý článek...

kouskova-joburg-750Česká golfistka Sára Kousková opět prošla na Ladies European Tour do finálových kol. V jihoafrickém Johannesburgu na hřišti Modderfontein Golf Club se však nevyvarovala chyb a obsadila 49.místo. Turnaj ovládla Lily May Humphryes z Anglie s výsledkem -12 a na nejvyšším evropském ženském profesionálním okruhu oslavila první vítězství. Karavana LET se již přesunula do Kapského města, kde ve středu startuje její další podnik – Investec South African Ladies Open na hřišti Steenberg Golf Club.

Celý článek...

Zuska-Jiri-fotosluka-750Nejlepší český amatér Jiří Zuska se zapsal do historie coby první reprezentant České republiky na americké PGA Tour, nejvyšší mužské profesionální sérii na světě. Golfista roku ČGF v kategorii amatér prošel na turnaji Puerto Rico Open hladce do finálových kol a obsadil konečnou dělenou 54. příčku.

Celý článek...

Strana 1 z 165

Začátek
Předchozí
1

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...