Golf aktuálně Mulligan v Minnesotě

Zatímco volba kapitána Evropy pro Ryder Cup 2016 proběhla podle očekávání a vyvolala jen pozitivní ohlas, na straně soupeře zdaleka nepanovala taková jednota a shoda ve jménu. Není divu, Američané jsou pod tlakem série porážek, a tak volbě toho správného muže přikládali o to větší význam.

Nakonec je jím Davis Love III, muž, který si tuto roli osahal před třemi lety (2012), kdy jím vedená loď narazila do ledovce jménem Ian Poulter. Noviny tehdy nešetřili titulky typu Kolaps v Medinah či Zázrak v Medinah v závislosti na tom, na čí straně stála.

Teď tu máme „Mulligan v Minnesotě", jak pro AP napsal golfový novinář Doug Ferguson. O Loveovi nicméně referuje v dobrém. „Není to neslýchaná volba, a ani ne špatná. V Medinah dělal pro úspěch všechno a do finále šel jeho tým s vedením 10:6 v zádech. Vytýkali mu sice, že v sobotu odpoledne nenasadil neporažené Mickelsona s Bradleyem, ale po bitvě je každý generál."

V souvislosti s volbou se hodně omílalo jméno Paula Azingera, jediného vítězného kapitána v uplynulých 15 letech! Zvlášť Mickelson, jehož nespokojenost s vedením týmu ze strany Toma Watsona plnila vloni stránky sportovních rubrik, zvlášť vyzdvihoval Paulovu vítěznou strategii. Sám Azinger však roli z osobních i obchodních důvodů odmítl. Dokonce nechtěl figurovat ani v pracovní skupině, jež se otázkou zabývala. „Davis je dobrá volba," nechal se slyšet po konečném verdiktu. „Neexistuje žádná kouzelná formulka. Kapitán jen musí vytvořit to správné prostředí tak, aby do něj každý přispěl svým dílem," dodal „Zinger".


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...