Cesty za golfem

novy-zeland-il1-250Golf je jedním z dalších synonymů pro Nový Zéland, což může být pro hodně lidí poněkud překvapující. Je tady téměř lidovým sportem, asi tak jako se u nás běžně hraje fotbal. Nejznámějším novozélandským golfistou je Maor Michael Campbell, který v roce 2005 vyhrál US Open a také HSBC World Match Play Championship, kde za své prvenství získal celý jeden milión liber. Podle počtu hráčů je na Novém Zélandu golf nejpopulárnějším sportem mezi muži a druhým nejpopulárnějším mezi ženami. Golf zde hraje téměř půl milionu osob, nachází se tu přes 400 golfových hřišť, což je po Skotsku druhý nejvyšší počet golfových hřišť na světě v přepočtu na obyvatele. V současné době na Novém Zélandu hraje golf přibližně 12,5 % populace, ale hřiště neplní jen místní. Za golfem sem míří Australani, Američani, ale i Asiaté, zejména Japonci a Korejci.

Celý článek...

Prestwick foto 250Posedlých lidí je spousta; pěkné je, když jsou posedlí něčím pozitivním. Obeplout zeměkouli v co nejbizarnější kocábce, vystoupat na všech 14 osmitisícovek nebo nejvyšší hory všech kontinentů... Golf nabízí posedlostem téměř neomezený prostor. O dvou mužích golfem posedlých jsou následující řádky.

Celý článek...

Schladming-02-250Se dvěma prestižními hřišti – GC Schladming a GC Adamstal – píše bývalý mistr rallye Franz Wittmann dějiny rakouského golfu. Oba resorty, patřící mezi nejlepší v Rakousku, sdružené v Leading Golf Courses Austria, určitě stojí za návštěvu. Schladming má proti Adamstalu ještě výraznější horskou kulisu.

Celý článek...

nem jank 1-250Oprašujem školské vedomosti. Áno Dunaj, ktorý my, Slováci, poznáme už ako mohutnú rieku pretekajúcu ôsmimi krajinami, nemá vlastne prameň. Vzniká spojením dvoch riek Breg a Brigach v Čiernom lese (Schwarzwald) na juhu Nemecka. Neďaleko odtiaľ leží aj jeden z najkrajších nemeckých golfových rezortov. Golf, Events & Spa Őschberghof postavili v blízkosti Donaueschigenu a k Bodamskému jazeru je to tiež len na skok. Nemecko-švajčiarska klientela, podľa nesporných znakov solventná, je teda viac-menej istá.

Celý článek...

Mauritius-West-Beach-250Mauricius – nádherný exotický ostrov uprostřed Indického oceánu, kde najdete slunce, pláže, vynikající hotely... a ideální podmínky pro golf, a to hlavně v zimních měsících. Vždyť na tomto tropickém ostrovu panuje od konce listopadu do poloviny března půvabné léto se vším všudy! Mauricius má celou řadu vynikajících golfových greenů. Vyberou si zde jak začátečníci, tak i dlouholetí hráči. Ostatně to, že golf je tady sportem číslo jedna, to není vůbec překvapivé. Vždyť první písemné zmínky o tom, že se na Mauriciu hraje golf, jsou datovány už rokem 1834! Hráli ho tenkrát důstojníci Britského námořnictva, ba dokonce tu za oněch časů prý založili i svůj golfový klub, který byl vůbec první na jižní polokouli.

Celý článek...

Poysdorf-il-250„Ve středu sem nejezdi," říkal mi v telefonu Michael Frank, manažer poysdorfského hřiště. „V jiné dny je to lepší." Aha, takže ono to funguje. Ve středu si v Poysdorfu každý zahraje za tolik euro, jaký má hendikep. Novinka, která se rychle roznesla.

Celý článek...

Bulharsko 1 250Když jsem začátkem března dostala pozvánku na předvelikonoční golf na bulharských kopcích pohoří Pirin, panovalo teplé počasí, a tak jsem se spontánně rozhodla letět. V neděli před Velikonocemi však předpověď počasí pod Pirinem vypadala příšerně: déšť, možná sníh a pořádná zima. Do střediska jsme přijížděli opravdu za hustého deště.

Celý článek...

Skalica 2 250Počasie na výročný texas scramble dvojíc nám skutočne prialo, účasť hráčov a partnerov bola vysoká a tak všetko naznačovalo tomu, že pôjde o výnimočný turnaj. Turnajom sa niesla dobrá nálada. Na hráčov čakalo bohaté občerstvenie počas turnaja, nechýbalo vínko, rum či cigara.

Celý článek...

vietnam3-250Přemýšlíte, v jaké zemi si užít zajímavou golfovou dovolenou? Zkuste třeba Vietnam. V posledních letech je zde golf na vzestupu a nová dobře navržená golfová hřiště rostou jako houby po dešti. Vietnam se pomalu stává jednou z důležitých a vyhledávaných golfových destinací Asie.

Celý článek...

Rak-Westendorf-250Před pěti lety otevřená mistrovská osmnáctka Kitzbüheler Alpen Westendorf leží na prosluněné plošině uprostřed Kitzbühelských Alp. Nádherné prostředí mimo shon velkých turistických center Tyrolska, přesto nedaleko od nich. Jedinečné panorama vysokých hor kolem, nedotčená příroda, úžasně čistý vzduch i voda v jezírkách a potůčcích, lučiny, biotopy, harmonická fauna i flora lákají ke hře i k procházce.

Celý článek...

Strana 7 z 51

7

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...