Cesty za golfem

Weitra-750Před dvěma roky zrenovovaná klubovna nabízí v moderní restauraci skvělý výběr jídel ve velice rozumných, na golfovou restauraci nízkých cenách. Začíná to už polévkami, krémová česnečka s plátky česneku je super, klasická s fritáty zrovna tak.
„Golfisté jedí po hře nejraději lehčí jídla," prozrazuje manažer resortu Ali Kern. „Frčí makové nudle, hodně se zaměřujeme na kapry, z nich máme stále nejmíň tři jídla, i když jídelníček často obměňujeme. Sýry, vejce, kapři – skoro všechno je regionální, to v našem případě znamená tak do dvou kilometrů. A obsah klubsendviče ovlivnili sami golfisté, dali jsme na jejich chutě." Specialitou je burger Hausschachen. Je to obrovský, dvacet centimetrů vysoký burger, náplní je všechno možné, maso, sýry, zelenina...

Celý článek...

Ottenstein-club-750Ottenstein je rakouský golfový resort uprostřed polí a lesů, venkovská pohoda. Klubovna leží na nejvyšším místě hřiště, na kopci. Restauraci vládnou manželé Hettegerovi. Na paní Moniku narazíte hned, pohybuje se po restauraci od rána do večera. O manželovi slyšíte jen občas – to když právě v kuchyni klepe řízky.

Celý článek...

Haugschlag-il-750Golfový resort Haugschlag se profiluje silným příklonem ke kulinářství a jídlo je tu vyzdvihovanou součástí celodenního golfového zážitku. Resort disponuje nejenom dvěma 18jamkovými hřišti, ale také dvěma restauracemi: Schindler je v prostorách klubovny, ty nejzajímavější večerní akce však probíhají ve druhé – v prastarém hostinci Perzy, tři kilometry od hřiště.

Celý článek...

hriste-zima-750Golfisté v Anglii, ale také ve Walesu a Severním Irsku si letos zatím golf neměli šanci užít. To proto, že všechna hřiště jsou od začátku roku nekompromisně a natvrdo uzavřena kvůli koronavirové pandemii. První naději na změnu mají golfisté až někdy v polovině února poté, co se britský premiér Boris Johnson nechal slyšet, že by se právě od poloviny února mohly některé restrikce uvolnit. Zatím se hovoří pouze o možnosti hrát golf ve flightu po dvou lidech.

Připravil: Alois Žatkuliak

Sedin 18 750Osmnáctijamkové hřiště otevřeli až na jaře před třemi lety, díky vzrostlým lužním lesům, jimiž se krásně proplétá, však působí mnohem „dospělejším" dojmem. Postupně také zvelebovali zázemí, a tak dnes ve Veľkých Úľanech najdete špičkový resort s kvalitním serviem a zároveň velmi atraktivní rekreační oblast. V ní si na své přijdou zejména milovníci vody. Toto skupenství také udává ráz hry na většině jamek, nejvíce pak na ostrovním greenu tříparové dvanáctky. Na ilustračním snímku pohled z posledního odpaliště.

Celý článek...

Diamond-Vogl-750Věřím, že nenajdete českého golfistu, který nezná rakouské hvězdné trio Haugschlag, Adamstal či Diamond... I proto jsme se – telefonicky – vydali do posledně jmenovaného, abychom se dozvěděli, na co se můžeme těšit. Mluvili jsme s novým manažerem klubu Stephanem Voglem. Diamond CC je jediným rakouským klubem, kde se v posledních deseti letech hrála European Tour, dokonce devětkrát za sebou. Skvělé místo pro špičkový golf evropské úrovně a tomu odpovídající zážitky. Golf v Diamondu je obtížný, zajímavý a dlouho se na něj vzpomíná.

Celý článek...

Sko-Dumbarnie-750Golfové království Fife nabízí o důvod víc k návštěvě, a sice osmnáctku Dumbarnie Links, situovanou jen půlhodinu jízdy od St. Andrews, poblíž přímořského města Leven. Nová perla na skotském golfovém nebi má podle odborníků hodně společného s Kingsbarns Golf Links, osmnáctce otevřené před dvaceti lety, jež se velmi rychle zařadila na seznam stovky nejlepších hřišť světa. Své brány otevřela letos v květnu. Možná to nebude dlouho trvat a Dumbarnie bude Kingsbarns následovat a zařadí se mezi elitu. Obě hřiště dělí přibližně dvacet kilometrů, a tak je možné při návštěvě této části Skotska „zabít dvě mouchy jednou ranou". Osmnáctky se shodně táhnou podél skalnatého pobřeží a návštěvníkům tak nabízejí z mnoha jamek nezapomenutelné výhledy.
Golf se ve Fife hraje už od 15. století a „Auld Grey Toon" – tedy kolébka golfu St. Andrews – se svými sedmi veřejnými hřišti představuje pro hráče takřka posvátnou pouť, kterou musí každý pravověrný golfista alespoň jednou za život podstoupit. Nyní tu ve východním koutu Fife přibyla další lahůdka, tak žádaná, že včasná rezervace tee time představuje nezbytnost. Celkem pak oblast nabízí na padesát hřišť!

Celý článek...

Penati-par6-750Virus nám na nějakou dobu přistřihl křídla, kdo ví, za jak dlouho bude svět zase tak dostupný, jak býval. Do některých koutů se možná ještě chvíli nepodíváme. Ale to nám nebrání aspoň se o vzdálených hřištích něco dozvědět. Kupodivu není všude všechno jako u nás, výjimek, nad nimiž bychom se u nás pozastavili, je spousta.

 

 

Celý článek...

Rak-Eichemheim-750Čtyři hřiště na osm tisíc obyvatel dělají z Kitzbühelu nejgolfovější místo široko daleko, co se počtu jamek na obyvatele nebo obyvatel na jamku týče. Navíc každé z hřišť je tak odlišné od ostatních, jak to jen jde. Optimální cíl, jen co se jarní situace trošku uklidnila. Abych ty relace trochu uvedl na pravou míru, Kitz se cyklicky, dvakrát během roku, tedy v zimě a v létě, o dost zvětšuje. To vládne turismus, zábavy a pohybu lační návštěvníci naplní ty dvě úzké uličky, kterým říkají staré město, i okolní lanovky, koupaliště, cyklostezky, hory a lesy, proti osmi tisícovkám místních hrají výraznou přesilovku. A golfisté tvoří docela výraznou a vřele vítanou část toho všeho.
Vřele vítanou proto, že okupují hotely. Těch je v Kitzbühelu hodně. Jedenáct, které mají ke golfu největší příklon, se sdružilo s golfovými hřišti do spolku Golf in Kitzbühel, inzerují společně, nabízejí jednotné balíčky, rozdělené do tří cenových hladin – Par, Birdie a Eagle.

Celý článek...

Adamstal-750Z velké tradiční ankety golfistů o nejoblíbenější hřiště v Evropě, kterou pořádá vydavatelství Albrecht Golf Guide a účastní se jí tisíce evropských golfistů, vyjde každoročně pořadí, které se během let vcelku ustálilo. Favorité, stálice ankety, si sice stále mění místa, ale zůstávají přibližně „na svých". Z padesátky nej nej jsme vybrali taková, která leží v „dostřelu", v rozumné dojezdové vzdálenosti od našich hranic.

Celý článek...

Strana 7 z 55

7

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...