Cesty za golfem

Rak Attersee 250Jedenáct zajímavých hřišť v těsné blízkosti od sebe, zasazených do možná nejkrásnějších panoramat střední Evropy, to je golfový region Golf & Seen, golf a jezera. Všechna hřiště mají jedno společné – leží v bezprostřední blízkosti jednoho či více velikých jezer Salcburska. Mondsee, Wolfgangsee, Attersee (na úvodním snímku), Traunsee nebo Fuschlsee, u každého si můžete zahrát a v létě spojit golfový výlet s rekreací u jejich průzračných vod.

Celý článek...

svk-lomnica-250Už 22. apríla 2020 pre Vás otvárame 18 letných grínov ihriska Black Stork vo Veľkej Lomnici. Tešíme sa na Vás denne od 9:00 do 18:00. Driving range, chipping area a putting green sú otvorené. K dispozícii budú aj golfové autíčka. A máme aj benefity – v sezóne 2020 vám ponúkame za 10 odohratých hier poukaz na 1 hru golfu grátis pre členov aj nečlenov LGK!

Celý článek...

Weitra-il-250A nejen proto, že tu pět dní v týdnu platí vouchery časopisu Golf 1=2! Jedno z tradičních rakouských hřišť Golfclub Weitra vloni oslavilo třicáté výročí od otevření velkou přestavbou klubovny, novou restaurací a řadou vylepšení hřiště i strojového parku.

Celý článek...

Prestwick-250Open Championship, mimo Britské ostrovy známé též jako British Open, turnaj patřící mezi největší golfové podniky, který každoročně láká ty nejlepší hráče světa, toužící dotknout se poháru pro vítěze, přitahuje tisíce návštěvníků a další miliony diváků u televizních obrazovek. Vloni se teprve podruhé v historii a po bezmála sedmi dekádách vrátil do Severního Irska... My se ale vydáme ještě dál proti proudu času a pak zase zpátky do přítomnosti, abychom společně navštívíli místo, kde se nejstarší major zrodil. Není to svěží mořský vzduch, co ono hřiště dokonale obklopuje. Celá osmnáctka se totiž topí v závoji tkaném z ryzí legendy. Těšte se na kotel hrozící co chvíli vybouchnout pod návalem atmosféry, jež na vás dýchá od úvodní až po heroickou závěrečnou jamku. Golf v epickém měřítku, přesně takový se servíruje v Ayrshire na západním pobřeží Sktoska, v Prestwicku.

Celý článek...

Augusta 250Nechtěl bych být špatným prorokem, ale většina z vás čtenářů si zde asi nezahraje. Hřiště National, kde se každoročně koná Masters, je striktně soukromé a přístup je povolen pouze členům klubu. Členství samo o sobě lze získat opravdu těžko, o čemž svědčí, že až do roku 1990 bylo odpíráno Afroameričanům. Ženám byl klub otevřen teprve v roce 2012.

Celý článek...

janku-golfandtravel-250Žijeme v časoch, keď sa svet začal vážnejšie zaoberať životným prostredím a možnosťami ako znížiť uhlíkovú stopu. Pozitívny krok majú šancu urobiť aj golfisti cestujúci do svojej obľúbenej golfovej destinácie. A to obmedzením svojej batožiny. Stačí nechať vlastný golfový set doma a požičať si náhradný.

Celý článek...

Borneo-golf-il-250Pobavene sledujeme, ako nám cez fervej pochoduje v šíku nastúpená štvorčlenná rodinka ondatier. Na brehu jazierka nás zase fascinujú biele rybáriky nehybne čakajúce na svoju korisť. O pár jamiek ďalej, keď sústredene patujeme, si zrazu všimneme, že k nášmu autíčku sa prikráda malý makak. Keď opicu odháňame, nahnevane vreští na celú džungľu. Aj to je golf na Borneu.

Celý článek...

Thajsko-Chiang-High-250Thajsko není zemí, kterou si automaticky vybavíte při představě golfu v teple. Přesto tato země nabízí celou řadu špičkových hřišť, jež jsou díky podnebí stále zelená. Využili jsme nabídku TAT Thailand (Tourism Authority of Thailand) na Česko – Slovenský turnaj a jeli jsme některá z nich blíže prozkoumat. A protože Thajsko není úplně za rohem a jet tam na týden nám přišlo líto, rozhodli jsme se prodloužit si pobyt o další týden na severu Thajska, do jeho hlavního centra Chiang Mai.

Celý článek...

La Manga 250Hledáte ideální dárek pro náruživého golfistu? Nebo se jen chcete s předstihem připravit na tuzemskou golfovou sezonu? Pokud ano, máme nejen pro čtenáře časopisu Golf či návštěvníky webu Golfinfo.cz speciální nabídku na 20% slevu, kterou přinášíme ve spolupráci se španělským resortem La Manga Club. Stačí uvést jen promo kód LMCGOLF20.

Celý článek...

novy-zeland-il1-250Golf je jedním z dalších synonymů pro Nový Zéland, což může být pro hodně lidí poněkud překvapující. Je tady téměř lidovým sportem, asi tak jako se u nás běžně hraje fotbal. Nejznámějším novozélandským golfistou je Maor Michael Campbell, který v roce 2005 vyhrál US Open a také HSBC World Match Play Championship, kde za své prvenství získal celý jeden milión liber. Podle počtu hráčů je na Novém Zélandu golf nejpopulárnějším sportem mezi muži a druhým nejpopulárnějším mezi ženami. Golf zde hraje téměř půl milionu osob, nachází se tu přes 400 golfových hřišť, což je po Skotsku druhý nejvyšší počet golfových hřišť na světě v přepočtu na obyvatele. V současné době na Novém Zélandu hraje golf přibližně 12,5 % populace, ale hřiště neplní jen místní. Za golfem sem míří Australani, Američani, ale i Asiaté, zejména Japonci a Korejci.

Celý článek...

Strana 10 z 55

10

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...