Cesty za golfem

Diamond-Vogl-750Věřím, že nenajdete českého golfistu, který nezná rakouské hvězdné trio Haugschlag, Adamstal či Diamond... I proto jsme se – telefonicky – vydali do posledně jmenovaného, abychom se dozvěděli, na co se můžeme těšit. Mluvili jsme s novým manažerem klubu Stephanem Voglem. Diamond CC je jediným rakouským klubem, kde se v posledních deseti letech hrála European Tour, dokonce devětkrát za sebou. Skvělé místo pro špičkový golf evropské úrovně a tomu odpovídající zážitky. Golf v Diamondu je obtížný, zajímavý a dlouho se na něj vzpomíná.

Celý článek...

Sko-Dumbarnie-750Golfové království Fife nabízí o důvod víc k návštěvě, a sice osmnáctku Dumbarnie Links, situovanou jen půlhodinu jízdy od St. Andrews, poblíž přímořského města Leven. Nová perla na skotském golfovém nebi má podle odborníků hodně společného s Kingsbarns Golf Links, osmnáctce otevřené před dvaceti lety, jež se velmi rychle zařadila na seznam stovky nejlepších hřišť světa. Své brány otevřela letos v květnu. Možná to nebude dlouho trvat a Dumbarnie bude Kingsbarns následovat a zařadí se mezi elitu. Obě hřiště dělí přibližně dvacet kilometrů, a tak je možné při návštěvě této části Skotska „zabít dvě mouchy jednou ranou". Osmnáctky se shodně táhnou podél skalnatého pobřeží a návštěvníkům tak nabízejí z mnoha jamek nezapomenutelné výhledy.
Golf se ve Fife hraje už od 15. století a „Auld Grey Toon" – tedy kolébka golfu St. Andrews – se svými sedmi veřejnými hřišti představuje pro hráče takřka posvátnou pouť, kterou musí každý pravověrný golfista alespoň jednou za život podstoupit. Nyní tu ve východním koutu Fife přibyla další lahůdka, tak žádaná, že včasná rezervace tee time představuje nezbytnost. Celkem pak oblast nabízí na padesát hřišť!

Celý článek...

Penati-par6-750Virus nám na nějakou dobu přistřihl křídla, kdo ví, za jak dlouho bude svět zase tak dostupný, jak býval. Do některých koutů se možná ještě chvíli nepodíváme. Ale to nám nebrání aspoň se o vzdálených hřištích něco dozvědět. Kupodivu není všude všechno jako u nás, výjimek, nad nimiž bychom se u nás pozastavili, je spousta.

 

 

Celý článek...

Rak-Eichemheim-750Čtyři hřiště na osm tisíc obyvatel dělají z Kitzbühelu nejgolfovější místo široko daleko, co se počtu jamek na obyvatele nebo obyvatel na jamku týče. Navíc každé z hřišť je tak odlišné od ostatních, jak to jen jde. Optimální cíl, jen co se jarní situace trošku uklidnila. Abych ty relace trochu uvedl na pravou míru, Kitz se cyklicky, dvakrát během roku, tedy v zimě a v létě, o dost zvětšuje. To vládne turismus, zábavy a pohybu lační návštěvníci naplní ty dvě úzké uličky, kterým říkají staré město, i okolní lanovky, koupaliště, cyklostezky, hory a lesy, proti osmi tisícovkám místních hrají výraznou přesilovku. A golfisté tvoří docela výraznou a vřele vítanou část toho všeho.
Vřele vítanou proto, že okupují hotely. Těch je v Kitzbühelu hodně. Jedenáct, které mají ke golfu největší příklon, se sdružilo s golfovými hřišti do spolku Golf in Kitzbühel, inzerují společně, nabízejí jednotné balíčky, rozdělené do tří cenových hladin – Par, Birdie a Eagle.

Celý článek...

Adamstal-750Z velké tradiční ankety golfistů o nejoblíbenější hřiště v Evropě, kterou pořádá vydavatelství Albrecht Golf Guide a účastní se jí tisíce evropských golfistů, vyjde každoročně pořadí, které se během let vcelku ustálilo. Favorité, stálice ankety, si sice stále mění místa, ale zůstávají přibližně „na svých". Z padesátky nej nej jsme vybrali taková, která leží v „dostřelu", v rozumné dojezdové vzdálenosti od našich hranic.

Celý článek...

Penati-view-750Ďalšie priaznivé hodnotenie pre Penati Golf Resort Senica sa ušlo od magazínu Today´s Golfer. Ako jediného zástupcu zo Slovenska ho zaradili medzi stovku najlepších európskych kontinentálnych rezortov. Konkrétne na celkové 77. miesto. V aktuálnych rebríčkoch GOLF WORLD TOP 100 rezortov kontinentálnej Európy 2020-2021 sa Penati objavuje niekoľkokrát.

 

Celý článek...

black-stork-nabidka-750Do konca sezony jednotná cena Green Fee. 9 jamiek za 20 €, 18 jamiek za 30 €.

Celý článek...

Murhof-750V roce 1962 se několik rakouských osobností zajímajících se o golf sešlo v hotelu Erzherzog Johann v Grazu, aby založili golfový klub Murhof. Dnes je Murgof Gruppe největším hráčem na německy hovořícím golfovém poli. Přes všechny další přírůstky zůstal Golfclub Murhof vlajkovou lodí skupiny.

Celý článek...

alcaidesa-il-750Z vašeho budoucího domova můžete obdivovat jedinečný výhled na moře, což vás naplní pocitem svobody. Leží jen 100 metrů od pláže, přímo na jediném linksovém hřišti The Links na pobřeží Costa del Sol. Z terasy si vychutnáte výhledy na působivou skálu Gibraltar, Majak Faro de Carboneras a africké pobřeží, které vám budou připomínat, jak majestátní je váš nový domov.

 

Celý článek...

Nullarbor-course-750Možná si někdy povzdechnete, že je vaše oblíbené golfové hřiště zbytečně dlouhé: šest či sedm kilometrů, to už dá jednomu zabrat. Příště si ale zkuste vzpomenout na nejdelší golfové hřiště světa. Leží v Austrálii, jmenuje se Nullabor Links a i ty nejdelší české areály jsou proti němu beznadějně krátké: měří totiž neuvěřitelných 1 365 kilometrů! Golfisté, kteří se sem vypraví, při hře překonají dvě časová pásma a navštíví hned osmnáct měst podél Eyre Highway, která spojuje západ a jih australského kontinentu.

Celý článek...

Strana 4 z 51

4

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...