Cesty za golfem

salzEnergii vyzařující příroda v Solné komoře s nádhernými devatenácti jezery a alpskými vrcholy uchvátí srdce každého: turistů, gurmánů i golfistů. Jejímu nejznámějšímu lázeňskému městu, bývalé císařské letní rezidenci Bad Ischl, bude příští rok propůjčen titul Evropské hlavní město kultury.
V oblasti Salzkammergut, tedy v Solné komoře, najdete devět golfových hřišť. My se tentokrát rozhodli pro hřiště s nejdelší historií: GC Salzkammergut. Najdete ho nedaleko Bad Ischlu. Bylo založeno v roce 1933 a díky nadmořské výšce pěti set metrů nabízí nejen technicky náročnou a rozmanitou hru, ale i úchvatné výhledy, které si získají i negolfisty. Není módní ani snobský, ale neuvěřitelně okouzlující. I méně povedené rány jsou většinou odpuštěny a ztráty míčků jsou vzácné.

Celý článek...

Weitra-club-750Víte, kde leží golfklub Weitra? Samozřejmě ano, nedaleko našich hranic, u městečka Weitra, kousek od Českých Velenic, nějakých 40 kilometrů jižně od Haugschlagu, s nímž tvoří oblíbený kombinovaný cíl návštěv. Klub míří mezi rakouské Leading Golf Courses, elitní sestavu šestnácti předních klubů země. Tomu je podřízena veškerá činnost kolem hřiště – je trvale ve vynikajícím stavu.

Celý článek...

haugschlag-ilu2-750Rakouský resort Haugschlag právem patří do nejužší špičky šestnácti rakouských golfových resortů, které se chlubí přídomkem Leading – nejlepší, vedoucí. Tyto všechny resorty udržují na špičkové úrovni nejen samotné hřiště, ale i celý servis včetně ubytování a restaurace. Jejich hřiště jsou trvale kontrolována podle víc než stovky kritérií.

Celý článek...

Zala-nadhled-750Sytá zeleň fervejí a greenů, krásné moderní budovy, monumentální vjezd. Pak driving, kde čekají vzorné pyramidy žlutých míčků. Ultramoderní klubovna vypadá jako budova banky, naproti luxusní apartmány, za jejichž design by se dokázal postavit každý architekt. Velkorysých 160 hektarů. Zala Land, území Zaly.

Celý článek...

st-oswald-750Hřiště v rakouském St. Oswald nedaleko našich hranic (přímo na jih od Českých Budějovic) je podle manažerky Sarah Sengstbratl častým cílem českých návčtěvníků. Ale až teď jsme se dozvěděli o prázdninové akci, která láká hráče po celý červenec a srpen: Denní GF je od pondělka do čtvrtka jen 35 euro.

Celý článek...

HoG-750Co všechno spojuje deset nádherných golfových hřišť a patnáct útulných partnerských hotelů v Dolním Rakousku, jižních Čechách a na Moravě? Především nedotknutá přírodní krajina s mírnými kopci, tichými lesními jezery a nekonečnými lesy s obřími žulovými bloky tvoří jedinečný rámec pro ferveje, které ve své přirozené kráse nemají obdoby.

Celý článek...

Poysdorf-750GC Veltlinerland Poysdorf je nejoceňovanější golfový klub Weinviertelu. Rakušané to sem z Vídně mají 45 minut, nám to z Brna trvá stejně dlouho, což je z našeho pohledu mnohem zajímavější. Páté brněnské hřiště.

Celý článek...

Margarethenhof66-750Nejkrásnější tyrolská golfová hřiště jsou obklopena dechberoucími horskými velikány. Prostředí, jaké jinde nenajdete: i proto je místní golf tak žádaný. Když si tady chcete zahrát, musíte se i někde ubytovat. A ideální podmínky v tomto směru najdete v hotelích Harisch Hotels. Ty nabízejí několik možností ubytovat se blizoučko 54 kitzbühelským jamkám, nebo golfhotel v nádherné kulise a s vlastní osmnáctkou u jezera Tegernsee v Německu.

Celý článek...

styria-ilu-750Krátká dovolená v luxusním SPA RESORTU STYRIA v malebné štýrské krajině termálů je ideální pro všechny, kdo rádi spojují pěknou hru a potěšení z wellnessu. Pozice přímo proti hřišti Bad Waltersdorf a všechna potěšení z pobytu v Adults only resortu a z termální vody!

Celý článek...

Korutany-GCD-750Hurá do Korutan! Ze 165 rakouských hřišť jich najdete rovný tucet – a to výjimečně atraktivních – v Korutanech, na slunečném jihu Rakouska. Hřiště jsou trvale v plné kondici, hotely a restaurace také dělají vše pro to, aby vám dopřály pohodovou dovolenou.

Celý článek...

Strana 4 z 61

4

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...