Gaggenau-Hanak

Rak DachsteinTauernUprostřed Rakouska leží velice pozoruhodný region, jako stvořený pro zimní i letní dovolenou: Schladming-Dachstein. Zde se v ideálním poměru setkává nedotčená příroda, štýrská pohostinnost a turistická infrastruktura dovedená téměř k dokonalosti.

Region patří k absolutní špičce v zimě (například dějiště světového šampionátu ve sjezdovém lyžování/Schladming), v létě zde najdete tisíc kilometrů turistických stezek, 930 kilometrů tras pro cyklisty a spoustu dalších příležitostí pro sportovní aktivity, často s využitím rozsáhlé sítě lanovek. Vstup na ně a mnoho dalších atrakcí vám zdarma nebo se slevou umožní karta Schladming-Dachstein Sommercard, kterou více než tisíc (!) místních ubytovacích zařízení dává v létě svým hostům k dispozici zdarma.
W: www.sommercard.info

Region leží na toku řeky Enns. Zde se v délce 50 kilometrů v plochém údolí obklopeném horskými velikány usadila čtyři špičková golfová hřiště. Nedávno spustila úzkou spolupráci, jejímž výsledkem je možnost využívat golfovou kartu Golf in Ski amadé Card. Ta přináší golfovým hostům regionu nemalé výhody (viz rastr).
Každé z hřišť je něčím jedinečné, spojuje je naopak hra v křišťálově čistém ovzduší, nádherné hory kolem i velmi kvalitní stav hřišť, stejně jako servis recepcí a klubových restaurací. To vše za rozumné ceny, zvlášť při využití zmíněné karty.
Ve sdružení Schladming-Dachstein Golfsafari napočítáme přes třicítku hotelů, zaměřených na golfisty, tudíž vycházejí vstříc jejich specifickým potřebám, navíc poskytují vynikající regionální kulinariku a zahrnou vás nefalšovanou rakouskou pohostinností, pěstovanou zde už déle než sto let. Jejich přehled objevíte na stránkách regionu: www.schladming-dachstein.at/golfsafari.

Řeka Enns a s ní celé údolí probíhá směrem od západu k východu. Golfové kluby jsou navlečeny na Enns jako korálky. Nejzápadněji leží GC Radstadt, následuje GCC Dachstein-Tauern, GCC Schloss Pichlarn a GLC Ennstal- Weißenbach.

Rak Radstadt-Golf Club Radstadt
Přátelský, pohostinný klub. Jeho osmnáctijamkové hřiště se rozkládá na loukách a mírném svahu nad malebným stejnojmenným městečkem. Svou pověst zakládá na světové zvláštnosti – golfové lanovce, jež vozí hráče na odpaliště dvanácté jamky, vysoko nad hřiště. Po dvou jamkách ve výšinách, odkud se nabízejí parádní rozhledy na po většinu roku bílé špičky třítisícového Dachsteinu, se dostanete zpět dolů – po třináctce s ohromným převýšením. Na tuto jamku hned tak nezapomenete.
Všechny ostatní jamky jsou poskládány do mírného svahu, mezi nimi pravé alpské louky, co kvetou snad celý rok. Najdeme tu jen málo vodních překážek, avšak neodpustili si jednu ostrovní jamku.
Klubovna se nachází v budově hotelu Zum Jungen Römer, což je optimální, nepříliš drahá základna pro pobyt v Ennstalu. Pro náročnější hosty je vedle hotel Gut Weissenhof, jemuž patří většina pozemků hřiště.

Rak DachsteinTauernGCC Dachstein Tauern
Tomuto hřišti se obecně říká Schladming, protože leží jen dva kilometry od města. Člen prestižního sdružení Leading Golf Courses Austria, nedávno ho získala rodina Wittmannů jako druhé hřiště po svém domovském Adamstalu. Těšit se můžete na opravdovou sportovní výzvu v podobě množství vody, často úzkých fervejí, které se vinou mezi nízkými kopečky hladkých tvarů, což je typické pro rukopis Bernharda Langera.
Hřišti se říká Pebble Beach Alp. Hrávají se tady i velké rakouské turnaje, ale největší důraz klade Franz Wittmann mladší se svým týmem na to, aby si zde zahráli hosté – fíčkaři. Ti hřiště živí. A z vynikajícího stavu všech zelených ploch je zřejmé, že ho živí dobře. Klubovna je moderní, před třiceti lety, kdy ji spolu s celým hřištěm vyprojektovali, byla přímo avantgardní. Samo hřiště je v provozu šestadvacet let.
Ideální základnu, vzdálenou jen několik kilometrů, skýtá hotel arx ve Schladmingu, malý, klidný butikhotel s velkým příklonem ke golfu.

Rak PichlarnGCC Schloss Pichlarn
Hřišti dominuje mohutný zámek téhož jména, jehož část je tisíc let stará. Kolem se rozprostírá park s ohromnou, několik set let starou lípou. Prostředí exkluzivity a luxusu v hotelu s velikým wellness i v jeho okolí, přitom rozumné ceny golfových balíčků, zvlášť pro skupiny na individuální vyžádání. Ředitelem resortu je bývalý dlouholetý reprezentant Rakouska, i z hlediska golfu je vše dokonalé.
Idylické hřiště, vedením svých fervejí řadící se k nejzajímavějším v zemi. Těšte se na pořádně vzrostlý les a jeho zákoutí, kopce, dramatická místa, ale většinou široké ferveje, každá jamka jiná, zkrátka parádní golfový zážitek. Hřiště dokonale zapadá do krajiny, však už také existuje čtyřicet pět let – na místní poměry skoro Metuzalém. V pozadí se tyčí mohutná hora Grimming.

Rak EnnstalGC Ennstal-Weißenbach
Nabízí nejrovnější ferveje celých Alp, naprostá rovina, vysoké listnaté porosty, mezi nimiž probíhají široké ferveje. Proto je navštěvováno spoustou hráčů – turističtí golfisté se neradi dřou do kopce. Ale je krásné díky přírodě, což je dost možná onen důvod vysoké návštěvnosti. Jako jediné golfové hřiště v Evropě leží v evropské přírodní rezervaci Natura 2000. Za pěkných dní můžete obdivovat nádherné kontrasty, jež tvoří modrá obloha, až kýčovitě zelené ferveje a skály okolních hor.
Opět parádní zážitek z krajiny, třebaže se vše odehrává v rovině. Příroda promlouvá k hráčům na každém metru, mezi fervejemi narazíte na spoustu biotopů a habitatů (míst, kde žijí ti či oni živočichové). Zeleň září všude kolem, na zavlažování mají evidentně dostatek vody, ať už v podobě menších i větších rybníčků nebo vodních rýh. Za hradbami stromů i tady vykukuje obrovitý Grimming a další kopce. A pozor, od pondělí do čtvrtka tu lze uplatnit vouchery časopisu GOLF!

Převzato z časopisu GOLF 1-2/2018
Text a foto: Ivo Doušek

KARTA GOLF IN SKI AMADÉ
- 3 dny golfu: 179 €
- 4 dny golfu: 239 €
- 5 dnů golfu: 299 €
- neomezený golf
- přirážka Schladming 5 €
Více na www.golfinskiamade.com

Informace:
Schladming-Dachstein Tourismus
Ramsauerstraße 756, 8970 Schladming
Tel.: 03687 23310
E-Mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
Web: www.schladming-dachstein.at


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

První dohraný míček nebyl vytažen z jamky před dohráním dalšího

Dobrý den. Dohrál jsem míček do jamky. Nežli jsem ho stačil vyndat spoluhráč také doputoval do jamky. Oba jsme byli n ...

Poradna

Garmin Approach S 60 versus Garmin Fenix 3

Dobry den. Mate zkušenosti s golfovou aplikaci (módem) u hodinek Garmin Fenix 3? Jaky je rozdil oproti specializovany ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...