Pravidla

Rak zimaTaké si zimní dovolenou nedokážete představit jinak než s nádhernými výhledy na zasněžené masivy rakouských Alp? Nebo naopak letní dovolenou na golfovém hřišti s překrásnými scenériemi? Manželé Baránkovi, kteří stojí za vybudováním českých penzionů Baranek Resorts, v tom měli jasno již před patnácti lety.

Každoročně do Alp utíkali z rušného městského života za odpočinkem a čerstvým horským vzduchem. Až se jejich dobrodružstvím stal provoz tří rodinných penzionů v samotném srdci Alp s česky mluvícím personálem.

Rak Haus WildbachDomy v tradičním alpském stylu v sobě snoubí precizní kvalitu, komfort útulného ubytování, přátelskou atmosféru a rodinnou pohodu. Harmonické prostředí, výborné snídaně a personál, se kterým se bez problému domluvíte. V nabídce najdete pokoje a apartmány od jednolůžkových po dvouložnicové, s nadstandardním vybavením i vlastní kuchyňskou linkou.
Dva z penzionů, Haus Wildbach (na snímku) a Haus Blueberry, se nalézají v menším, klidnějším středisku Leogang, 15 kilometrů od známého Zell am See. Třetí, nejnovější přírůstek do rodiny Baranek Resorts – Pension Baránek – najdete v oblíbeném horském městečku Kaprun, spojeném s Zell am See do správního dvojměstí, asi dvacet kilometrů od prvních dvou penzionů.

Rak Haus BlueberryZima – lyže
Haus Wildbach a Haus Blueberry (na snímku) se nacházejí jen kousek od lanovek spojujících Leogang s rušným Saalbach – Hinterglemmem na druhé straně kopce. Hosté penzionů si tak mohou užít klidnějšího provozu na sjezdovkách v Leogangu nebo se vrhnout na nekonečnou pouť po 270 kilometrech proslulého lyžařského cirkusu Saalbach-Hinterglemm-Leogang-Fieberbrunn. Kvalitně udržované sjezdovky i jízdy mimo upravený terén, carvingové areály, tratě s měřením rychlosti, pocit ničím neomezované lyžařské svobody.
A když už toho máte dost, po celém středisku čekají horské chaty se svými terasami plnými stolů a lehátek. Tradiční „lyžařská" kuchyně – polévky, koláče, štrůdly s vanilkovou omáčkou, ale i chaty s rozsáhlejším jídelníčkem. A večer? Noční jízda po osvětlené sáňkařské dráze nedaleko penzionů v Leogangu nabízí dobrodružství i romantiku, kterou skvěle doplníte výbornou večeří na některé z chat či v restauracích hotelů v údolí.

Rak Pension BaranekPension Baránek (na snímku) leží v horní části Kaprunu. Zde je nabídka lyžování podobná: buď známý areál Kitzsteinhorn asi 5 kilometrů od penzionu, v jehož horním, ledovcovém patře se lyžuje v podstatě celoročně, nebo rozsáhlý skiareál Schmitten na kopci Schmittenhöhe nad Zell am See se 75 kilometry sjezdovek, opět asi 5 kilometrů od penzionu, případně několik sjezdovek na slunném svahu přímo v Kaprunu.
V okolí všech domů jsou i rozsáhlé wellness komplexy a termální lázně pro zasloužený odpočinek. V tomto směru je vyhlášeným zážitkem návštěva druhého největšího a současně nejmodernějšího lázeňského komplexu v Rakousku – Tauern Spa Kaprun, kde na vás čekají nejrůznější masážní bazény, wellness procedury a vodní atrakce s nádherným výhledem na pohoří Vysokých Taur.

Rak golfLéto – golf
Mezi Kaprunem a Zell am See, na rozsáhlé zcela rovné ploše, se rozkládají dvě osmnáctky, patřící ke špičce rakouských hřišť. Jejich jména Kitzsteinhorn a Schmittenhöhe jsou převzata z kopců dominujících celé oblasti. Zejména Kitzsteinhorn s věčně bílou špičkou je ze hřišť nepřehlédnutelný, ale úchvatná je celá horská kulisa – hory obklopují golf ze všech stran.
Samotná hřiště jsou obtížná kombinací vodních překážek a rafů, které jsou často přímo vedle fervejí, jejich výška dosahuje v létě ke kolenům a jsou tak husté, že se v nich míčky beznadějně ztrácejí. Ale hra je tu okouzlující kombinací samotného golfu na dokonale udržovaných tratích, krásného prostředí a servisu, k němuž patří i místní rarita – golfový butler, v překladu sluha, který vám s patřičnou dávkou show pomůže s bagem od auta, poradí ve hře, je zásoben opalovacím krémem a na přání dodá na hřiště něco k snědku a k pití.
Čeští hráči tady patří k častým návštěvníkům, profesionál Ondřej Lieser je dokonce rekordmanem jedné z osmnáctek se 62 údery. Pro své hosty dokáží uvedené penziony zajistit nejen tee time, ale i slevy green fee pomocí Golf Alpin Card.

Ale z Leogangu je to velice blízko ještě na další dvě zajímavá, i když ne tak známá hřiště – Gut Brandlhof a Urslautal. I tyto dvě osmnáctky stojí určitě za návštěvu, zvlášť prostředí Brandlhofu v úzkém údolí mezi několik set metrů vysokými skalními stěnami je impozantní.

(PR)

Více informací o penzionech na www.leogang.cz
Baranek Resorts
www.leogang.cz
777 201 423, E
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

První dohraný míček nebyl vytažen z jamky před dohráním dalšího

Dobrý den. Dohrál jsem míček do jamky. Nežli jsem ho stačil vyndat spoluhráč také doputoval do jamky. Oba jsme byli n ...

Poradna

Garmin Approach S 60 versus Garmin Fenix 3

Dobry den. Mate zkušenosti s golfovou aplikaci (módem) u hodinek Garmin Fenix 3? Jaky je rozdil oproti specializovany ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...