LarchenhofRegion Kaiserwinkl představuje pro mnohé začátek Tyrolska – tedy každopádně, jedete-li z východu. První vás praští do očí velkolepý masív Wilder Kaiser, který je odevšad vidět a pak už projíždíte jednotlivá střediska až dorazíte do jednoho z nejmenších, do Erpfendorfu. Počtem obyvatel patří sice k nejmenším, ale jeho nabídka rekreačních aktivit je velkolepá. Od Kitzbühelu je vzdálen jen 17 kilometrů. Návštěvníky sem láká vynikající síť turistických cest a cyklistických stezek všech stupňů obtížnosti, vynikající gastronomické zážitky čerpající z místních zdrojů a tradiční tyrolské kuchyně a zajímavá golfová hřiště.

Golfová hřiště Lärchenhof: 18 – 9 – 6 jamek aneb klenoty v Kitzbühelských Alpách
Vše patří šikovnému hoteliérovi Martinu Unterrainerovi. Ale po pořádku.

Golf & Countryclub Lärchenhof
První hřiště, které jsme s kamarádkou navštívily je přímo součástí prázdninové resortu Lärchenhof v Erpendorfu. Již na počátku 20. století ho ybudoval ho, stejně jako zmíněný resort, Martin Unterrainer. Příjemná, i když určitě ne právě snadná devítka, která se rychle zařadila mezi nejkrásnější devítijamková hřiště v Rakousku. Je tu skvělé zázemí pro začátečníky: Short-game-park včetně 6jamkové akademie a zastřešená driving range. Ani vlastní fittingové centrum nechybí. A z hotelu sem dojedete golfovým autíčkem, které je v hotelu zdarma k dispozici, za pět minut.
Hoteloví hosté zaplatí za 18 jamek 37 eur eur ve všední dny a 41 eur o víkendech a svátcích.
W: https://www.laerchenhof-tirol.at/de/golfhotel-in-tirol-golfurlaub-kitzbuehel-golfferien-in-tirol-oesterreich.html

KaiserwinklKaiserwinkl Golfclub Kössen
V minulém roce přikoupil Martin Unterrainer 15 kilometrů vzdálené hřiště Kaiserwinkl Golfclub Kössen, které bylo uvedeno do provozu v roce 1988. Autorem architektonického návrhu je renomovaný architekt Donald Harradine.
Hřiště vzbuzuje trochu rozporuplné reakce. Někdo ho nemá v oblibě pro jeho úzké fairwaye. Jiní ho považují za skrytý golfový klenot Alp. Každopádně na první seznámení je to hodně ostrý test dovedností. První dvě jamky jsou úvodní a příjemné. Trojka, par 5 vyžaduje vtěsnat druhou ránu do úzkého lesního průseku, aniž uvidíte green. Na následující čtyřparu si ale máknete. Levý dogleg, mířit v úzkém lesním průseku a pak překonat potok. A tím to nekončí. Slepý drive do kopce na sedmičce, osmička úzká, devítka par 3 a 100 m z kopce. Od desáté jamky se dostanete z lesa a následuje pár opakujících se jamek, kdy se hraje tam a zpět. Závěrečná jamka vše vynahradí, par 3 hraný přes řeku. Na většině jamek je jen jeden mělký greenový bunker. Pokud se smíříte se ztrátou pár balonků, čeká vás procházka v nádherné alpské přírodě v totálním tichu. A to za to přece stojí.
Hřiště je dlouhé 5 645 metrů, (PAR 72) a patří určitě k náročnějším golfovým hřištím. Úzké fairwaye a 30 m vysoké stromy, přírodní vodní překážky, chráněné biotopy jakož relativně malé greeny vyžadují od golfistů skutečně precizní hru. Obklopují ho lesy, louky a horské masivy.
Golfová škola využívá nejmodernější metody výuky, kurzy pro začátečníky i zkušené hráče vede PGA Pro Douglas J. A. Nicoll. K dispozici je driving range, pitching, chipping a putting greeny, cvičný bankr a 3 jamky pro krátkou hru.
Hoteloví hosté zaplatí za 18 jamek na hřišti Kaiserwinkel Kössen 40 eur ve všední dny a 44 eur o víkendech a svátcích.
W: www.golf-koessen.at

Do třetice všeho dobrého
Počasí bylo skvělé, tak nám to nedalo a poslední den jsme ještě stihly devítku Kaps v Kitzbühelu, který je jen 17 kilometrů vzdálen od Erpfendorfu. Už příjezd do garáží zámeckého hotelu, odkud se vychází na hřiště, vypadá impozantně. Jamky se klikatí parkem nad zámkem Kaps. Nudit se tu nebudete: čekají vás dva ostrovní greeny a na devítce odpalujete svůj míček ze střechy garáže, ale zvenku to nepoznáte.
Hřiště má par 70, fee na osmnáct jamek stojí 86 eur, na devět jamek 50 eur.
W: www.golfclub-kitzbuehel.com

Zdařilá vize s pěti hvězdičkami - Der Lärchenhof
Naprosto nepřehlédnutelný je ovšem pětihvězdičkový hotel Der Lärchenhof, který se nachází nedaleko Erpfendorfu. Za vším stojí šikovný hoteliér Martin Unterrainer, který zde vybudoval prázdninový resort, který má opravdu co nabídnout. Už příjezd velkoryse pojatým hotelovým areálem v krásné pěstěné zahradě dává tušit, že jde o slušnou nabídku sportovních a volnočasových aktivit: osm tenisových kurtů, venkovní i vnitřní bazény, wellness areál, beauty farm, minigolf a v zimě vlastní lyžařský areál na hotelovém svahu a nekonečné kilometry běžeckých tratí.

V roce 1968 zde Martin Unterrainer nejprve postavil hostinec s 20 lůžky. Už v dalším roce krátce po svatbě začali s manželkou Burgi kapacitu rozšiřovat a budovat prázdninový hotel. Hotelový areál rostl a lůžek stále přibývalo. V sedmdesátých letech zřídili lyžařskou školu s půjčovnou lyží včetně vlastního vleku na hotelovém svahu a začali budovat tenisové zázemí. Pak přišly na řadu venkovní i kryté bazény a svět saun Jungbrunnen.

Laerchenhof La VivaPohádkové wellness
Pokud máte rádi luxus a chcete užít úplně vše, pak jedině Lärchenhof. Ve svých útrobách dnes skrývá ohromující wellness s labyrintem saun, aromatických i solných, k dispozici jsou kryté i venkovní bazény a vířivky, rozsáhlá louka s výhledem na tyrolské vrcholy – vše na celkové ploše 4 700 metrů čtverečních. Nechybí beauty farma, chalety pro individualisty a zoologická zahrada pro děti. Největší atrakcí je saunová zahrada na nejvyšším místě hotelu, kam pohodlně vyjedete eskalátorem. Jsou tu nejen sauny, ale i příjemná vířivka a opět všudypřítomné hory.
W: www.laerchenhof-tirol.at/

Zdroj: Natascha Kames


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...