Goldegg 1Goldegg jsem našla v úplném centru salcburského kraje, a přesto bych přísahala, že je na konci světa. Úplné ticho, jezera bez lidí a lesy plné hub a ostružin. I v Alpách už bývá problém najít nedotčenou přírodu. Nic proti velkokapacitním lanovkám a turistickým centrům, ale ne každý touží chodit po horských cestách ve špalíru turistů.

Goldegg je koncem světa v pravém slova smyslu. Silnice v něm končí a dál už vedou stezky. Je to hotový ráj pro introverty všeho druhu. V září tu prý roste tolik hub, že byste na ně opravdu mohli „chodit s kosou". K tomu si ovšem musíte vzít kbelíky na maliny, ostružiny a brusinky.
Zdejší louky vypadají jako výukové zahrady léčivých bylin a ptáky sem jezdí pozorovat nadšení ornitologové. A pak samozřejmě ryby. Ve zdejších jezerech si můžete zachytat sami, anebo si v restauraci na břehu nechat vylovit čerstvého pstruha.
Bedekr doporučuje toto místo pro jeho mírné horské klima, málo srážek, s pozitivním vlivem na dýchací cesty. To se nedá popřít, stejně jako fakt, že čistý vzduch je tu dokonce vidět. Vážně, stojíte na břehu jezera a díváte se na protější kopec a máte jasné vidění jak nikdy, i když nosíte brýle.

Romantický golf
Stejně blahodárné účinky jako alpský vzduch a příroda má i 18jamkové golfové hřiště GC Goldegg. Nachází se necelý kilometr od obce Goldegg v idylické krajině. Je tak krásné, že bývá nazýváno perlou salcburských golfových hřišť. Vybudováno bylo na náhorní plošině v nadmořské výšce 825 metrů nad mořem. Původní devítka byla v roce 1995 rozšířena na osmnáctijamkové hřiště, které je velice citlivě zasazeno do nádherného alpského prostředí. Panorama Taurských Alp doprovází hráče během celé hry. Mírné horské klima slibuje po celý rok hodně slunných dnů.

Goldegg 2Už první odpal v Goldeggu potěší, protože se hraje z kopce s nádherným výhledem na hory a na širokou fairway. A pak už pokračujete nahoru a dolů po krásných loukách.
Přichází další specialita – levý dogleg kolem stáje, před níž se v nebezpečné blízkosti jamky pase šedý kůň, a následující radost na doglegu pro změnu vpravo, kde za zatáčkou lze pokynout číšníkovi, aby z terasy vedlejšího penzionu přinesl točené. Nepamatuji si, že by někde při hře chutnalo lépe. Navíc, Rakousko není policejní stát jako jeden z jeho sousedních, takže jedno pivo požité během hry nebo po ní ještě nepředstavuje důvod pro šikanu řidičů.

11. jamka – evropský unikát
Hřiště není jednoduché: kopcovitý terén na celé osmnáctce, hodně šikmých ploch, stromoví a keřů – to vše vyžaduje slušné golfové dovednosti a velkou koncentraci. Na pětiparové jedenácté jamce se navíc hřiště může pochlubit dvěma fairwayemi, což je evropská rarita. Na horní, levou fairway, to vede především z dámských odpališť, z pánských se lépe míří na dolní.

Hřiště je vybaveno vynikajícími cvičnými plochami, zastřešenou driving range a skvělou klubovnou s vyhlášenou restaurací.
W: www.golfclub-goldegg.com

Der Seehof
Ať už jste unaveni z čehokoli, hotel Seehof na břehu jezera Moorsee funguje jako dokonalá dobíječka energie a inspirace. Pro tu poslední zvláštní vlastnost sem také jezdí mnoho rakouských a německých spisovatelů a umělců. Během Salcburských hudebních slavností se jezdí bydlet sem.

Hotel Seehof je popsán v průvodci restauracemi jako hotel, který nelze přiřadit do žádné klasické kategorie. Hotel se o to ani nesnaží. Je svůj. Hotel vede již v páté generaci skvělý gastronom a hobbypolitik Sepp Schellhorn a jeho žena Susi. Hosty okouzlí neskutečná sbírka uměleckých děl, rozesetých po celém hotelu a pěkný designový nábytek.

Hotelová restaurace Štika u jezera Moorsee má restauraci oceněnou třemi čepicemi v prestižním průvodci Gault Millau. Jeden stůl je umístěn přímo v kuchyni. Název restaurace Hecht (Štika) r 120 znamená, že mléko, maso, vejce, ryby pocházejí z oblastí do 120 kilometrů od místa. Co nelze získat v tomto okruhu – rýže, víno –, to dodávají vybraní producenti. Zeleninu, ovoce a byliny pěstuje hotel sám a na zimu produkty konzervuje.
W: www.derseehof.at

Připravila: Natascha Kames


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...