Thompson chipNa letošním Honda Classic určovaly ráz finálové rundy opravdu náročné podmínky, zejména nepříjemný vítr. Michael Thompson se s nimi nicméně zdárně vyrovnal, a to především zásluhou vybroušené krátké hry.

Američan si tak došel pro titul a začíná si budovat pověst hráče, který ví, jak se „poprat" s náročným hřištěm.
Abyste o sobě mohli tvrdit, že krátká hra patří mezi vaše silné stránky, musíte zvládnout hru z jakéhokoliv místa v okolí greenu včetně takřka holých a tvrdých ploch. Podobně jako Thompson, jehož velkou předností je v tomto směru přirozená pozice levého zápěstí při založení hole.
Své levé zápěstí Američan lehce zalomí tak, že omezí náklon šaftu směrem dopředu, což podporuje bounce hole a při švihu se v nejnižším bodu dostane blízko k míči. Díky tomu vysekne mělčí řízek.

Jedna z nejběžnějších chyb, jichž se amatérští golfisté dopouštějí při hře z ferveje v okolí greenu, spočívá v tom, že přední hranou „kopnou" do země. Dokonce i při výuce mnohdy uvidíte, že při hře z míst s nízkou trávou se šaft hole nachází výrazně před míčem, který si hráč umístí v postoji hodně dozadu. Takový postoj a umístění míče zploští či skloní zápěstí ruky řídící pohyb, takže přední hrana hole dosáhne nejnižšího bodu ve větší vzdálenosti za míčem. V kombinaci s nižší rychlostí to ovšem mnohdy vede ke špatnému zásahu míče.

Prohlédnete-li si přitom důkladně, jak hůl zakládá Thompson, vidíte, že do jeho hry promlouvá více loft i bounce hole. Jeho přístup vede k mělčímu řízku, přitom míč vyletí pod potřebným úhlem a při jeho zásahu dochází k akceleraci.
I když Michael Thompson nepatří k největším hvězdám na PGA Tour, stojí za to okoukat od něho právě tento druh úderů.

Foto: Globe Media/Reuters


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...