Kjeldsen SAbyste dokázali skórovat a váš hendikep klesal, musíte pracovat na konzistentním zásahu míče. Vyzkoušejte jednoduché tipy a rady, o něž se s vámi ochotně podělí Graeme McDowell a Søren Kjeldsen.

Graeme Mcdowell: Lepší kontrola délky
Jedním z nejdůležitějších bodů mé hry je kontrola vzdáleností. Vloni jsem v tomto ohledu patřil na PGA mezi špičku, zejména hovoříme-li o pokrytí délek mezi 100 a 200 yardy. Dovoluje mi to agresivní hru železy. V mém případě plným švihem železem č. 6 hraju 185 yardů, nicméně občas provádím drobné úpravy, které mi dovolí ubrat nebo naopak pár yardů přidat.

Posunu-li ruce nahoru, pak se šestkou železem dostanu ke 190 yardům, pokud chci zahrát pod 185 yardů, zkrátím normální úchop o půldruhého palce, takže je rána o nějakých 5 yardů kratší. Chci-li ubrat celých 10 yardů, posunu ruce tak, že se pravý palec dotýká až kovového šaftu. Skvělé na tomto přístupu je, že mohu švihat stále stejným tempem, přičemž délku rány měním posunutím rukou na gripu. Uplatňuji to u všech želez a myslím, že je to velmi jednoduchý způsob, jak kontrolovat délku ran.

Søren Kjeldsen: Tajemství jménem draw
Nejlepší cestou dle mého soudu, jak tvarovat rány, je spoléhat na svůj instinkt. Představte si, že jste tenista a hrajete topspinový forhend. Bez přemýšlení o technice namíříte tělo mírně doprava a pravá ruka bude rotovat přes míč, čímž dosáhnete onoho švihnutí, které tento úder vyžaduje. A stejným způsobem postupujte v případě, že chcete na golfovém hřišti zahrát draw. S vidinou forhendového topspinu přirozeně mířím vpravo od cíle a nechám hůl atakovat míč mírně zevnitř. Uvolnění rukou do impaktu je výraznější než obvykle, abyste míči udělili potřebnou rotaci.

Článek vznikl ve spolupráci s měsíčníkem Golf Monthly.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...