MarrkoCvičební pomůcka Marrko Core sestává z lana, navrženého speciálně pro potřeby tohoto náčiní. K jednomu konci je připojena protiskluzová, ergonomicky tvarovaná rukojeť s antiseptickým povrchem, zakončená bezpečnostním páskem. Druhý konec lana je spojen s nosičem závaží, tzv. zatěžovací hlavicí. Závaží jsou vyměnitelná, hmotnost tak můžete měnit v rozsahu 385 až 530 gramů. Jádro hlavice i rukojeti jsou tvrdé, naproti tomu povrch je měkký, což souvisí s bezpečností. Pomůcka vyniká nízkou hmotností i skladností, snadno ji přenesete v kapse. Díky jednoduchosti zvládne cvičení prakticky každý.

Princip fungování
Systém cviků je založený na využití fyzikálních zákonů, především odstředivé síly, jež během cvičení vyvádí těžiště těla z jeho přirozené pozice. Tím dochází k aktivaci hlubokého stabilizačního systému páteře (tzv. core) i vnějšího svalstva trupu, neboť mozek tělo automaticky směřuje k návratu zpět a vytváří protitah k odstředivé síle. Výsledkem je posílení svalů celého těla, zvláště pak těch skupin, které nejvíce trpí dnešním životním stylem (nedostatečný pohyb, sedavé zaměstnání, stres atd.). Hluboký stabilizační systém zahrnuje svaly v oblasti hrudní a krční páteře, beder, pánve a kyčlí, patří sem cca 29 svalů stabilizujících a zajišťujících kontrolu nad veškerými pohyby.

Jak pomůcku využít?
Využití pomůcky je poměrně komplexní, dá se říci, že s její pomocí zabijete tři mouchy jednou ranou. Jak napovídá příběh autora, své uplatnění najde v rehabilitaci, kdy poslouží ke komplexnímu posílení ochablého svalstva a poskytne úlevu od bolesti zad i krční páteře. V této souvislosti je třeba zmínit, že při cvičení nedochází k zatížení samotné páteře. Další oblast využití představuje dnes tolik zdůrazňovaná kompenzace, vedoucí ke zlepšení kondice a koordinace pohybu, podpoře správného držení těla a předcházení či odstranění svalových dysbalancí u jednostranně přetěžovaných svalových partií (golf, tenis, baseball a další sporty). Třetí možnost využití náčiní zahrnuje fitness, kdy ve spojení s rychlým a efektivním spalováním tuku dochází k formování postavy.

V dnešní době, kdy na zdravý životní styl klademe velký důraz, je náčiní skvělým pomocníkem. Pomůže nám se správným držením těla, podpoří zdatnost i správné pohybové návyky. A ocení jej i lidé, kteří jsou na štíru s časem. Cvičení jsou totiž natolik komplexní, že za relativně krátký časový úsek procvičíte všechny důležité partie. Díky zvolené intenzitě cvičení a závaží s volitelným rozpětím hmotnosti se lze zaměřit na rozvíjení dynamiky pohybu, síly, vytrvalosti nebo za pomoci běžných kardio hodinek spalovat tuk v individuálním tepovém rozmezí. U aktivních sportovců pak do popředí vystupuje fakt, že posílením svalů trupu dlouhodobě předcházejí zraněním a zlepšují svůj výkon. Návod na konkrétní cviky vám přineseme v dalších příspěvcích v rámci kondičního seriálu.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...