wosp bigPátý díl kondičního seriálu, připravený ve spolupráci s Martinem Kofroněm, autorem cvičební pomůcky MARRKO CORE, možná potěší ženy. Cvik totiž pomáhá k zeštíhlení pasu, zapojuje však všechny skupiny svalů trupu a uvolňuje fascie v bederní oblasti.

Pro správné fungování cvičebního systému je zásadní správný pohyb trupu. Trup při cvičení řídí trajektorii, rozmezí i intenzitu pohybu. Věnujte proto pozornost nácviku ještě předtím, než začnete cvičit s náčiním, a vyvarujte se nejčastější chybě při cvičení – statickému trupu.

Cvik WOPS
Uvedený cvik posiluje svaly, které zastavují rotaci trupu v krajní pozici, a stabilizuje páteř v rotačním pohybu. Zapojíte při něm všechny skupiny svalů trupu, takže dosáhnete relativně rychlých výsledků při redukci váhy. Torzní pohyb představuje nejúčinnější způsob pro zeštíhlení pasu, z hlediska regenerace přispívá tento pohyb k uvolnění fascií v oblasti beder.

Postup:
1. Zkontrolujte správný postoj a úchop.
2. Hlavu směřujte stále dopředu.
3. Začněte stejně jako u cviku MARRKO, v krajních polohách však protočte celou otáčku a pak pokračujte v pohybu.
4. Zátěžovou hlavicí opisujte pomyslnou ležatou osmičku. Pažemi provádějte jen vodorovný pohyb.
5. Trup natáčejte maximálně 10° doleva a 10° doprava.
6. Měňte dominantní ruku.

Změnou polohy paží nahoru a dolů zapojíte různé svaly zad i trupu. V horní poloze tak více procvičíte mezilopatkové svaly, v dolní pozici svaly v oblasti beder. Veškerý pohyb z trupu, zápěstí, lokty a ramena zůstávají statické.

Více informací na www.marrko.com/

Foto: Archiv Martina Kofroně


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...