RFTak praví známá pravda. A nelze než souhlasit, nicméně tentokrát bude řeč o patech, které zkrátka potřebujete proměnit. O takových, kdy zamrzí, pokud míček neskončí v jamce, tedy o patech ze vzdálenosti od 1,5 do 3,5 metru.

Jeden zavěsíte a vzápětí minete pat do birdie, což je stejně deprimující, jako když nezachráníte par. A někdy je rozdíl mezi bogey a double bogey propastný. Obecně vzato, pomáhá mi táž rutina, bez ohledu na délku nebo důležitost patu. Hlavou se mi přitom honí spousta myšlenek, které s úspěšným počínáním na greenu souvisejí.

1. Správné místo
Která část jamky je ta pravá pro vklouznutí míčku? Se čtením greenu začínám hned, jak k němu dojdu. Abych pak nalezl ono ideální místo, prohlédnu si jamku z více úhlů. Posouzení mi pomáhá správně přečíst brejk. Jakmile místo najdu, postupuju od něho zpátky až k markovátku. Díky tomu zároveň vyhodnotím, jakou rychlostí míček poslat.

2. Síla úchopu
Nalezení správné síly úchopu rozhodně nepodceňujte. Jakmile do míčku začínám „třískat", svírám patr příliš silně. Pokud bych měl sílu stisku hodnotit na stupnici od jedné do deseti, kdy deset je nejsilnější, pak optimální úchop najdete někde mezi dvojkou a trojkou. Jen tak cítím, že je patr pěkně vybalancovaný.

3. Zažeňte obavy
Vytěsněte obavy z úderu z hlavy. Netrpělivost je ta nejhorší věc, jež by vás v tuto chvíli mohla potkat. Potřebujete ten pat tak nutně proměnit, že z míčku nedokážete spustit oči. A to je chyba! Musíte k němu přistupovat s klidnou myslí, uvolněně, to je základ úspěchu. Sám proto v průběhu celého úderu až do okamžiku, kdy míček začíná cestovat k cíli, upírám zrak na místo, kde jsem předtím umístil markovátko. Nemusím sledovat, jak míček vplouvá do jamky, to mi prozradí jeho zvuk.

Foto: Globe Media/Reuters


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...