Poulter hybridDnes už najdeme jen málo hráčů, kteří nepoužívají hybrid, a platí to i pro nejlepší profíky. Let míče, jaký nabízejí, dovoluje atakovat greeny z dálky s možným zastavením míče i na tvrdém patovacím povrchu. Já sám jsem tak získal pět yardů carry k dobru při hře hybridem č. 4, který jsem zařadil místo čtyřky železa. A míč přitom zastaví výrazně rychleji. Na každý turnaj tak v bagu nosím dva hybridy, 20,5° a 23,5°, neboť jsou velmi univerzální. S jejich pomocí mohu útočit na vlajku z mnoha různých vzdáleností z ferveje, rafu nebo písku a mohu použít širokou škálu úderů. V tomto článku vám poradím, jak hybridy zvládnout za každé situace. Projdeme si mechaniku úderů, abyste z těchto holí učinili jeden z nejefektivnějších nástrojů.

1 Základy
Tyto kompaktní hole jsou jako stvořené pro útok na green z větší vzdálenosti. Přečtěte si, jak se k hybridům stavět, abyste z jejich technologie vytěžili maximum.

Pozice míče
Předně je třeba upravit pozici míče. Při hře hybridem by měl míč dopadnout na green a zastavit na něm co nejrychleji. Pokud si míč posunete v postoji dozadu, výsledná trajektorie bude nižší a míč bude víc rolovat. To však od základní rány hybridem z ferveje nechcete. Proto jsem míč posunul blíž levé patě. Díky tomu mohu provést obvyklý švih a dosáhnout letu, jaký v takovém případě požaduju.

Úhel ataku
V případě jednoduché rány z ferveje musíte míč setřít z povrchu trávy. Nesnažte se vyseknout hlubší řízek, neboť ten vyžaduje strmější atak, navíc v takovém případě míč poletí nízko. Místo toho zkuste při zásahu spodkem hole „kartáčovat" povrch. Je dobré se na to koncentrovat, protože vám to pomůže nalézt ideální mělký úhel ataku, takže docílíte vysoké trajektorie s měkkým dopadem míče.

2 Jak na fervejový bankr
Díky vysokému letu míče mohou být hybridy velmi účinné i při hře z fervejových bankrů. Chcete-li dosáhnout čistého kontaktu a hladkého švihu, potřebujete stabilní základnu.

Stabilní základna
Začněte posouzením hrany bankru, abyste si udělali jasnou představu, zda míč hybridem dokážete dostat tak vysoko, abyste ji překonali. Pokud jde o ránu samotnou, nejdůležitější je sebrat míč z písku čistě. K tomu potřebujete pro švih stabilní základnu. Při plném vytočení ve vrcholu nápřahu vyvíjíte na povrch značný tlak, takže můžete snadno uklouznout. Tomu předejdete, pokud se rozkročíte zhruba na šířku ramen a chodidla „zavrtáte" trochu do písku. Hraju-li hybridem s loftem 23,5°, míč si v postoji umístím lehce dopředu, blíž vnitřní části levé paty.

Švih
Hlavní rozdíl ve srovnání s běžnou ranou hybridem spočívá v úhlu ataku. Míč trefím o něco strměji, abych před zásahem nenabral žádný písek. Poslední, co musím zvážit, je razance švihu, jak tvrdě je třeba míč udeřit. Protože šaft hybridu je delší než u středních želez, přirozeně vyvinu vyšší rychlost, což je dobře. Zároveň to však může vést k nestabilitě, proto se nesnažím míč udeřit co nejrazantněji. Plynulý rytmus, rovnováha a čistý zásah vám určitě pomohou dostat míč až na green.

Ve spolupráci s Golf Monthly


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...