Brother-leaderboard
ABF-fordecor

Watson bunkerGolfisté mívají hrůzu z překážek. A je jedno, zda se jedná o vodu či písek. Zaměřme se spolu s Bubbou Watsonem na hru z bankrů. V případě amatérů hraje jistě negativní roli také psychika, nicméně ke zvládnutí těchto ran je zapotřebí osvojit si odpovídající techniku.

Bubba Watson je vyhlášený ranař, schopný vykouzlit jakoukoliv křivku, nicméně ani on se nevyhne situacím, kdy svůj míček najde zabořený v písku. Že z něj umí bravurně unikat, to dokázal například při svém triumfu na Northern Trust Open, kde po odpalu na známém tříparu (č. 6) uvízl zleva v přední části bankru ležícího ve středu greenu.
Watson klidně vstoupil do písku a zahrál přímo do jamky. Pak už se v euforii dovezl k celkové výhře, deváté v kariéře na PGA Tour. Podobně výstavní rána se od vás možná nečeká, zvlášť když bankry obecně bývají postrachem amatérských golfistů. Vězte však, že obavy nejsou na místě. Bubba vám osvětlí, co je potřeba dělat, abyste zvýšili svou šanci na úspěch. Důležité jsou tři věci.

1. Umístění míčku
Míček si v postoji posuňte dopředu. Jak daleko? Dalo by se říci, že nikdy není dost vpředu, ale postačí, když ho posunete od středu postoje blíž přednímu chodidlu.

2. Líc hole
Líc hole musí zůstat během švihu otevřená. Někteří trenéři doporučují představit si, že na úderové ploše máte sklenici s vodou, kterou při rotaci hole nesmíte rozlít. Trénujte celý pohyb, abyste nalezli optimální míru rotace líce, jež vám dovolí uniknout z písku. V okamžiku, kdy hůl prochází pískem, musíte líc udržet otevřenou.

3. Nejdřív písek
Při odehrání rány se nesnažte „sebrat" míček z překážky. Čím blíže míči udeříte, o to více rotace mu udělíte, pamatujte však, že při ranách z bankru v okolí greenu musíte prvně zasáhnout písek, nikoliv míč.
Nenechte se zbytečně připravovat o sebevědomí zkaženými údery. Procvičujte rány z bankru poctivě, uvidíte, že si je brzy osvojíte a záhy budete k těmto úderům přistupovat s podobnou jistotou jako profesionálové.

Foto: Globe Media/Reuters


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Úleva od psychického překážení

Hráčův míč leží jen několik centimetrů vedle spinkleru. Sprinkler mu ale nepřekáží ani v postoji ani ve švihu, pouze ...

Poradna

Garmin Approach S 60 versus Garmin Fenix 3

Dobry den. Mate zkušenosti s golfovou aplikaci (módem) u hodinek Garmin Fenix 3? Jaky je rozdil oproti specializovany ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...