Inzerce
Pravidla - test

Snedeker nervyNervozita je zcela přirozená věc, zvlášť když saháte po dvanáctimilionové odměně. Své o tom ví i vítěz Tour Championship a celkového hodnocení FedEx Cupu z roku 2012 Brandt Snedeker. Poradí vám, jak zachovat klidnou hlavu.

Můžete odpálit do křoví, zahrát do vody, zasáhnout ani ne polovinu fervejí a čelit výzvám v podobě osmimetrových patů do paru. To všechno chce odvahu i chladnou hlavu v okamžicích, kdy potřebujete uspět a kdy je třeba hodit předchozí nezdar za hlavu. Na Tour Championship si Snedeker vším uvedeným prošel.
A dokázal vyváznout z problémů. Ptáte se, jak to zvládl? Odpověď je jednoduchá – spoléhal na svou běžnou rutinu. Jde o část hry, kterou většina amatérů zcela opomíjí (Až 90 % z nich žádnou zaběhlou předúderovou rutinu nemá.), u nejlepších hráčů planety však zastává pevné a důležité místo. Přístup k úderu, respektive předúderová rutina, se liší u jednotlivých hráčů, u ran je však stejná. Jinou rutinu pak hráči používají na údery, jinou na patování.

Hlavní funkce rutiny spočívá v mentální a fyzické přípravě k úderu. Obvykle zabere minutu dvě, u patů může trvat až tři minuty. Začíná okamžikem, kdy na vás přichází řada. Každý hráč si obvykle osvojí vlastní postup. Co všechno může obsahovat? Podívejme se na Snedekera? Jde o několik na sebe navazujících kroků.

1. Výběr hole a tvaru rány
2. Volba bodu, na který hráč míří.
3. Uchopení hole
4. Vizualizace úderu a kontrola dechu
5. Zaujetí postoje
6. Kývnutí holí
7. Spuštění akce (zahájení švihu)

Pokud jde o čtvrtý bod, v tomto okamžiku u amatérů často dochází ke ztrátě koncentrace, neboť uvažují stylem „jen abych netrefil vodu", „snad to nezatáhnu do lesa" apod. Zaplašte negativní myšlenky, uvažujte pozitivně a představte si ideální ránu.

Foto: Globe Media/Reuters


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení Golf News

Poradna

Nehratelný míč u krtince v křoví

Můj míč skončil v nehratelné pozici v hustém křoví, přitom však ležel na krtinci. Mám nárok na beztrestnou úlevu?

Poradna

TaylorMade Burner vs. Cobra Fly-Z

Dobrý den, Mám dotaz na faiwayové dřevo Taylor Made Burner? Mám možnost ho výhodně koupit. Myslíte si, že je lepší ne ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...