SorenstamLegendární švédská golfistka Annika Sörenstam vám poradí, na co se zaměřit, cestujete-li za golfem na neznámé hřiště. Vsadím se, že vyhledáváním zajímavé golfové dovolené stráví trochu času spousta hráčů. V tom případě se vám ale také vyplatí, zjistit si, jaké podmínky na hřišti panují, nebo co by vám mohlo pomoct, abyste na greenech nepřišli o dobré skóre.

Kdo z vás se v takových případech přeptá na záludnosti hřiště, na které jste dorazili prvně v životě? Troufnu si tvrdit, že po příjezdu do resortu zamíříte na driving, kde si krátce před startovním časem odpálíte pár míčků.
A v tom je podle Anniky Sörenstam kámen úrazu. Velmi často hráči opomíjí několik klíčových faktorů, takže po skončení kola spláčou nad svým výsledkem. Co je tedy dobré ještě před začátkem hry udělat?

1. Nebojte se zeptat
Zamiřte do pro shopu a popovídejte si s místním profíkem nebo s někým ze zaměstnanců o podmínkách, jaké panují na hřišti. Zeptejte se na typické faktory vstupující do hry, na něž si je třeba dát pozor, hrajete-li zde poprvé. Snažte se zjistit informace o převládajícím směru větru, sklonění greenů nebo nejnižším místě hřiště apod. Nezdá se to, ale odpovědi na podobné otázky vám mohou ušetřit několik ran!

2. Zaměřte se na detaily
Není to vaše domovské hřiště, proto byste měli věnovat pozornost veškerým detailům. Důležité je posbírat co nejvíc informací na cestě směrem ke greenu, abyste tomu dokázali uzpůsobit přihrávku a předběžně si vybírat místo na greenu, kam chcete míček posadit. Kolikrát při přístupu ke greenu jeho kontury i sklon přečtete mnohem snáze než na greenu samotném. Je-li to možné, měli byste přistupovat na green z jeho nejnižší části.
Jakmile jednou vyhodnotíte, kde se nachází zlom, vzpomeňte si na všechno, co jste se o greenech dověděli od profíka, a proveďte nezbytné úpravy na základě vašeho čtení greenu s ohledem na sklony terénu a další faktory, které by pat mohly ovlivnit.

3. Pozor na trávu
Pokud za golfem cestujete různě po světě, narazíte na odlišné druhy trávy. Nejčastěji se používají dva, bent a bermuda. Prvně jmenovaný typ má velmi jemnou strukturu a tendenci si rychle lehat (více odpoledne), rychlost je velmi proměnlivá, často se může měnit i v průběhu jedné rundy. Bermuda je poměrně hustá, což může mít velký vliv na rychlost i směr patu. Významným faktorem je také vlhkost vzduchu, jež může výrazně zpomalit rychlost greenů.

Tolik ve stručnosti pár užitečných rad. Mějte oči otevřené a věnujte těmto aspektům pozornost. Určitě je to lepší, než vtrhnout na green, zapatovat a zapomenout na podstatné informace. Nezapomeňte, že patování představuje až 40 % z vaší hry.

Foto: Globe Media/Reuters


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...