Inzerce
Pravidla - test

Pravidla hledaniNejvětším nešvarem nejenom současnosti je především pomalá hra. A právě primárně ke zrychlení hry bylo vymyšleno a ustanoveno pravidlo 27-2, týkající se institutu provizorního míče. A jak to tedy funguje?

Hráč má právo hrát provizorní míč, kdykoli si myslí, že by jeho míč mohl být ztracen nebo mimo hřiště. Hráč musí tento míč odehrát dříve, než odejde on nebo jeho partner ve čtyřhře hledat původní míč (vyrazí směrem vpřed) + musí o svém úmyslu uvědomit své spoluhráče. Jinými slovy – hráč musí vyslovit jasně a zřetelně slova „provizorní míč". Věty jako „Budu hrát ještě jeden" nebo „Nevím, jak to tam vypadá, raději ránu zopakuji" apod. povinnost nesplňují, a tak hráč v podobném případě uvádí do hry rovnou míč nový.

Základní poučky ve zkratce

1) Kdykoli může být míč ztracen nebo mimo hřiště, HRÁČ MÁ PRÁVO hrát provizi.

2) Provizorní míč musí být odehrán dříve, než hráč odejde hledat původní míč (vyrazí vpřed k původnímu míči). Pak se již nemůže vrátit – a pokud tak učiní, neuvádí do hry míč provizorní, ale míč nový! Hráč může „jít vpřed" a vrátit se hrát provizorní míč pouze v případě, že si jde do bagu ležícího mimo odpaliště pro nový míč či jinou hůl.

3) Když najdu a identifikuji svůj původní míč, ležící uvnitř hřiště, dříve než uplyne 5 minut nebo než uvedu do hry nový míč, MUSÍM ZANECHAT HRY PROVIZORNÍM MÍČEM, a to i v případě, kdy původní míč leží ve vodní překážce (je vidět nebo získám věrohodné svědectví, že míč do vodní překážky spadnul) nebo leží v nějaké jiné nehratelné pozici.

4) Pokud hráč zahrál provizorní míč na fervej a pak objevil původní míč v nehratelné pozici, kterou by řešil návratem na odpaliště, nemůže pokračovat ve hře provizorním míčem, ale musí se vrátit zpět na odpaliště.

5) Pokud se ale provizorní míč stane míčem ve hře (viz 27-2b), hráč už nesmí pokračovat ve hře původním míčem.


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení Golf News

Poradna

Nehratelný míč u krtince v křoví

Můj míč skončil v nehratelné pozici v hustém křoví, přitom však ležel na krtinci. Mám nárok na beztrestnou úlevu?

Poradna

TaylorMade Burner vs. Cobra Fly-Z

Dobrý den, Mám dotaz na faiwayové dřevo Taylor Made Burner? Mám možnost ho výhodně koupit. Myslíte si, že je lepší ne ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...