x-horehledy prevest-na-c-bJak připravují hřiště a jaká platí pravidla pro zimní provoz prozrazuje v odpovědích na otázky časopisu GOLF Martin Kopčák:

1) Průměrná nadmořská výška hřiště v Hořehledech je cca 480 metrů, takže patříme k výše položeným golfovým hřištím v Čechách. Navíc na úpatí Brd, takže sněhové srážky jsou u nás poměrně vydatné a časté. Není výjimkou, že v nejtužší části zimy leží na fervejích přes metr sněhu. Takže přestože bychom rádi nechali hřiště přístupné celoročně, příroda nám to neumožňuje. Proto se to snažíme našim členům i návštěvníkům všemožně vynahradit. Ať už co nejdelší možností hry na letní greeny bez aerifikace a pískování, otevřením driving range i v zimních měsících, nárazovým otevřením hřiště přes zimu při odtání sněhu a povolení mrazů nebo letošním zavedením zimního celodenního fee za 200 Kč od prvního listopadu. Rádi bychom tentokrát uskutečnili alespoň jeden zimní turnaj, takže doufáme, že nám to příroda umožní.
Zároveň si stále hrajeme s myšlenkou zpřístupnění zimní podoby hřiště lyžařům. Sněhová pokrývka posledních dvou let byla dost nestálá, takže jsme plán prozatím nerealizovali, ale máme ho připravený. Uvidíme, co budoucnost přinese.

2) Pravidla jsou stejná jako celý rok, v Hořehledech není držení HCP podmínkou ke hře, takže přijít si zahrát může opravdu kdokoli, kdo hole a pravidla alespoň v základu ovládá. Jak jsem uvedl, od 1. listopadu stojí celodenní fee 200 Kč, a tak se k nám vydávají lidé z blízka a daleka, které těší kvalitní stav hřiště za bezkonkurenční peníze. Nabídka pro lyžaře stále visí ve vzduchu, uvidíme, jak to v letošním roce bude s množstvím sněhu.

3) Již jsem to zmínil v prvním otázce, rádi bychom v průběhu zimy uspořádali alespoň jednu akci pro golfisty a potěšilo by mne, kdyby to mohl být plnohodnotný turnaj. Nejsem si jist, že Nový rok je tím nejlepším dnem pro pokoušení se o nějaký sportovní výsledek, takže spíše půjde o akci v průběhu ledna či února. Vše záleží na počasí, ale hořehledské turnaje se vždy těší velké popularitě, tím více, když výsledek není to nejhlavnější.

Převzato z časopisu GOLF 12/2013

Více o Hořehledech ZDE>>>


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...