Dolni-Dobrouc-1-750Golf Dobrouč, nové přírodní 18jamkové, plně zavlažované hřiště je rodinným projektem, pro který se nadchl Petr Kolář se svou ženou Hankou. Jejich obdiv k malebné krajině a záliba v golfu dala vzniknout tomuto golfovému hřišti. K realizaci jejich krásného snu se připojila i mladší dcera Petra Rychetská.

„Prvotní nápad – postavit právě tady golfové hřiště – vznikl na místě, kterému se v rodině říká „U dědova stromu". Tady se děda Jirka vždy zastavil a říkal nám: Nespěchejte, podívejte se, jak je tady krásně! Děda tady s námi už není, ale my cítíme, jako kdyby tu stále byl," dodává Petr Kolář.
A tak začala dlouhá etapa kupování malých pozemků. Často se stalo, když se koupě podařila, že babička Eliška zavzpomínala a řekla: „Vidíš, Péťo, tak tohle pole jsi zase vrátil do rodiny." Celkem prozaicky velkou část těchto pozemků kdysi propil Eliščin praděda.

Zdejší hřiště je jedinečné i tím, že v roce 2017 farář Zbigniew Czendlik, sám nadšený golfista, dal tomuto dílu boží požehnání. Pamětní kámen věnovala právě babička Eliška, která již bohužel dohlíží a drží nám nahoře palce spolu s dědou Jirkou.

Malebné kopečky přímo inspirují k myšlence vzít golfové hole a vyrazit. Třebaže měl Petr Kolář celý pozemek „nachozený" a vlastně všechny jamky v duchu usazené, přizval ke spolupráci tehdy začínajícího architekta Jakuba Červenku. Ten měl za úkol vše „učesat" tak, jak je třeba podle všech norem a pravidel.
Vzniklo tak hřiště, kde se, i podle ohlasů, podařilo zachovat úžasnou dobroučskou krajinu. Prudké svahy, milá údolí a vzrostlé lesíky jsou nenásilně provázány s krásnými výhledy do okolní krajiny. Přirozeně působí i retenční nádrž, která celoročně zachytává veškeré srážky z areálu. Té si jistě všimnete při odpalu na osmé jamce nebo pokud jste „trochu" delší při dohrávání do greenu jamky číslo 11.

K hráčské pohodě přispívají všude dobře viditelné překážky, absence autů a velkoryse řešené greeny. Každý green je jinak modelovaný a jejich zasazení odpovídá herní strategii jamky. Umístění bankrů, tvarování greenů a začlenění jamek do krajiny vyústí v čistých principech strategického designu strategie risk and reward.
Hřiště se otevřelo veřejnosti v červenci 2020, ale opravdu první plnou sezonou je právě ta letošní. Golfista procházející hřištěm si brzy uvědomí, že se ocitl v čisté přírodě, daleko od všeho shonu a ruchu. Prochází 65 ha zvlněné krajiny. Hra ho provede údolími mezi lesy a na výše položených jamkách ho nadchnou krásné výhledy.

Golf Dobrouč nabízí služby Tomáš Daul Golf Academy, vedenou profesionálním trenérem Ing. Tomášem Daulem, členem české PGA od roku 2009. Od roku 2020 zajišťuje TDGA kompletní tréninkový program pro Golf Dobrouč. Stará se o stávající juniorské a dospělé hráče, klubovou reprezentaci ve všech věkových kategoriích, ale snaží se i přilákat nové golfisty.
V letošním roce se podařilo v rámci projektu ČGF „Se školou na golf" zrealizovat čtyři akce, díky nimž si tak golf vyzkoušelo skoro 300 dětí z blízkého okolí Dolní Dobrouče. Jedním z hlavních cílů je vychovávat mladé golfisty a reprezentovat Golf Dobrouč jak v soutěžích jednotlivců, tak i družstev, a to na úrovni nejen regionální, ale i celorepublikové.
Obrovským úspěchem pak skončila kvalifikace smíšených družstev do 16 let, která se odehrála v Myštěvsi, kde družstvo Dobrouče obsadilo 3. místo a získalo právo účasti v republikovém finále.

„Jsme hrdí na to, že jsme již pro tuto sezonu dostali možnost hostit finále Mistrovství České republiky smíšených družstev do 16 let – Pohár klubů," říká majitel hřiště. Krásné počasí přivítalo ve dnech 12. až 15. srpna šestnáct nejlepších týmů z celé republiky. Šampionát proběhl ve formátu hraném první den na rány jako kvalifikace do jamkové hry a následné třídenní jamkovky. Junioři klubu Golf Dobrouč obsadili 15. místo.
Již v červnu a červenci se odehrála za účasti týmu Golf Dobrouč také II. liga žen. Po prvních dvou kolech v Ropici obsadilo družstvo druhé místo a tuto pozici udrželo i po dalším kole na Čeladné. A následně po dvoudenní jamkovce v dramatické koncovce postoupilo do I. ligy. Největším individuálním úspěchem dobroučských juniorů je 3. místo Veroniky Černé na Mistrovství ČR žáků a kadetů ve Mstěticích.

„Mám radost, že se naplňuje můj sen postavit pevné základy golfu v tomto regionu na budování rozsáhlé dětské a juniorské základny," pochvaluje si Petr Kolář. A jeho dcera Petra k tomu doplňuje: „Naše nadšení a pohodovou rodinnou atmosféru bychom rádi sdíleli se všemi, kteří se stanou členy našeho klubu, ale i s těmi, kteří se u nás zastaví třeba jen na jednu příjemnou hru. Při golfu v Dobrouči si uvědomíte, že se zde nic neopakuje, každá jamka má svůj charakter, a proto je tak důležitá zastávka na devatenácté jamce, kde se vše důkladně probere, zhodnotí a... znáte to, KDYBY..."

Převzato z časopisu GOLF 8-9/2021
Text: Golf Dobrouč, foto: Lukáš Pelech

Dolni-Dobrouc-2-250UŽITEČNÉ INFORMACE
DOLNÍ DOBROUČ
Adresa: Dolní Dobrouč 700,561 02 Dolní Dobrouč
Tel.: +420 734 720 682
Web: www.golfdobrouc.cz
Email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
GPS: 49°59'59,5" N | 16°30'6,7" E
Rok otevření: 2020
Počet jamek: 18 | Par: 71
Délka (m): 5 714 (černá) | 5 654 (bílá) | 5 130 (žlutá) | 4 400 (červená)
Green fee: 950 Kč (po–út) | 1 100 Kč (st–čt) | 1 300 Kč (pá) | 1 500 Kč (so–ne, sv.)


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...