slavkov-napoleon-750Vzpomínkové akce na Bitvu u Slavkova se po dvou covidových letech vrací zpět! Centrum města, nádvoří zámku i zámecký park se v sobotu 3. prosince vrátí do atmosféry roku 1805, kdy se Slavkov stal centrem jedné z nejzásadnějších bitev evropských dějin.

Chybět nebude tradiční předvánoční jarmark, historický program, vojenské ležení, bitevní ukázky i vyvrcholení v podobě defilé vojáků a nočního programu v zámeckém parku. Součástí bude unikátní noční bitva
a hra světel na průčelí zámku.

„Slavkov si v posledních dvou letech musel odepřít vrcholnou akci, která formuje jeho ráz. Přitom právě připomínka Napoleonova tažení je v této době více než symbolická. Připomíná, že i přes vyhrané bitvy, vykoupené tisíci životy a zničenou zemí, nekončil osud dobyvatelů a megalomanů slavně," připomněl starosta Michal Boudný.

Výstřel z děla oznamující zahájení napoleonských akcí ve Slavkově u Brna zazní v 10.00. Závěrečný program se pak uskuteční od 19.00 v zámeckém parku. Tváří se opět stane Václav Vydra, který v uplynulých „on-line" ročních promlouval k divákům v roli francouzského maršála.

Také letos mohou návštěvníci využít posílené autobusové spoje, které budou vypravovány z místa konání rekonstrukce bitvy (u Rohlenky) a Slavkovem.

Více informací:
https://www.tenkratveslavkove.cz/


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...