RoznovLetošní netypická zima umožnila na rožnovském hřišti nepřetržitou hru na zimní a nezvykle brzo i na letní jamky. Devítijamkové hřiště mezi masivem Radhoště a Valašským muzeem v přírodě je oblíbeno pro svou nenáročnost zejména u rekreačních hráčů a skýtá potěšení jak ze hry, tak z malebných pohledů na okolní kopce. Návštěvníkům, kteří přijedou na více než jeden den, nabízí Rožnov pod Radhoštěm kulturní i další volnočasový program, přičemž ubytování máte po ruce v řadě kvalitních hotelů a apartmánů. Pro náročnější hráče pak jsou v dosahu další tři špičková 18jamková hřiště na Ostravici a v Čeladné.

Mimořádně teplé počasí otevřelo greeny na letní jamky už v polovině března a přilákalo ke hře řadu členů. Už zkraje dubna se konal první turnaj. Začínají pravidelné tréninky dětí; zajímavostí je, že hru na hřišti mají zdarma všechny děti do 12 let a bez poplatku mají tréninky děti předškolního věku. O jejich výcvik se stará kvalifikovaný trenér, který je k dispozici i ostatním dospělým hráčům. Během roku je plánována řada turnajů, a to od mládeže až po seniory. Zajímavostí je organizace pobytových prázdninových kempů pro děti, kde je kombinována výuka golfu a anglického jazyka.

Opominout nelze ani fakt, že v posledních dvou letech došlo k vysázení zhruba 50 nových ovocných stromů, které doplňují paletu již dříve zasazených švestek, jabloní a hrušní lemujících hrací plochy. V době zrání tak mohou hráči alejí nejen procházet, ale také si utrhnout některý z ovocných plodů. Na jaře pak rozkvetlé stromy hřiště krášlí, čímž umocňují příjemnou atmosféru při hře.

Pro návštěvníky je dispozici parkoviště přímo v areálu pro 50 aut, útulná klubovna se zastřešeným přístřeškem nabízí příjemné posezení při dobré kávě s výhledem na cvičné odpaliště a zalesněný kopec Klůzov. Této možnosti využívají nejen hráči golfu, ale i cyklisté projíždějící kolem hřiště po cyklistické stezce. Rožnovské golfové hříště se tak stalo za patnáct let své existence sportovištěm, které nabízí vyžití široké paletě nejen rožnovských občanů, ale i návštěvníků města.

Zdroj: Jaroslav Trhlík

Více informací o hřišti a klubu zde

Roznov letak


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...