KV-il-skaly-250Karlovarský kraj si většina z nás spojuje s golfem... a také lázeňstvím a filmovým festivalem. Nabídnout toho však může mnohem více. Tajemné štoly hluboko v podzemí, uhrančivou přírodu podél řeky Ohře a nepřeberné množství kulturního i sportovního vyžití. Následující text vám poodhalí část jeho krás, kterými bychom vás rádi navnadili ke kratšímu či delšímu pobytu. Zažijte okamžiky, na jaké se nezapomíná. Nechte se hýčkat, uchvacovat i překvapovat. Věřte, že nebudete litovat. Vítejte v Karlovarském kraji, kde jeden den nikdy nestačí.

Poznejte kraj v sedle kola
Cyklostezka se vine krajem kolem majestátních hradů, dramatických skalních útvarů i meandrů horských říček a přimyká k sobě tu menší, tu větší vedlejší stezky. A o které cyklostezce je řeč? O Krušnohorské magistrále. Její počátek najdete v chráněném údolí řeky Ohře, přímo u nádrže Skalka. Od jejich písčitých pláží stoupá vzhůru k Františkovým Lázním, míjí hrad Seeberg, románský hrad Vildštejn ve městě Skalná a přírodní park Kamenné vrchy u Plesné. Protíná Kraslice, v Bublavě se prudce stačí a podél hranic vás přes Horní Blatnou a Boží Dar vyveze až na vrchol Klínovce.

Jejím velkým konkurentem je páteřní Cyklostezka Ohře, která navazuje na německou Valdštejnovu cyklostezku a provede vás postupně čtyřmi regiony, Chebskem, Sokolovskem, Karlovarskem a Ostrovskem. Řeka vám bude dělat společnost po většinu cesty, ať už ve stínu okouzlujícího Lokte, v romantickém údolí Svatošských skal nebo v kopcovitém závěru u tajuplného Horního Hradu ve Stráži. Ve Velichově doporučujeme odbočit do Ostrova, kde je možné navštívit několik unikátních památek. Cyklostezka Ohře zvítězila v soutěži CzechTourism v kategorii Česko jede v roce 2018.
W: www.cykloohre.cz

KV-kolo-Klinovec-250Nejen cyklostezkami je ale cyklista živ, proto na Klínovci před pár lety vyrostl Trail Park s extrémními sjezdy pro adrenalinové závisláky i rodinnými stezkami, určenými k tréninku malých bajkerů. Sjezdy jsou vypracované do posledního detailu, a kromě větru ve vlasech nabídnou i okouzlující výhledy do krajiny. Více na www.trailpark.cz. Vydat se můžete na kole či koloběžce i na trasy Bike parku Plešivec.
W: www.skiarealplesivec.com

Kdyby vás to v sedle přestalo bavit, není nic jednoduššího než seskočit, chopit se turistických holí a vydat se po jedné ze stovek turistických tras za poznáním i dobrodružstvím. Namátkou zmiňme třeba Naučnou stezku Kladská, Naučnou stezku přírodní rezervace SOOS nebo Naučnou stezku Horní Blatná – Vlčí jámy.

Peřejemi řeky Ohře
Vodní tok oplývající dramatickými úseky, grandiózními výhledy i pohodlnými místy pro odpočinek. Ohře pramení na úpatí hory Schneeberg v Německu. Její pouť u nás začíná na prosluněných plážích vodní nádrže Skalka, odkud se přes Ottův jez valí do malebné české krajiny plné listnatých koridorů, opuštěných mostů a idylických vesniček. Pouhých pár kilometrů za Chebem čeká první příjemná zastávka u šenkovny pivovaru Kynšperk. Jen o kousek dál leží tajemstvími opředená vesnička a poutní místo Chlum sv. Maří.
Za návštěvu stojí kostel Nanebevzetí Panny Marie z 15. století. Voda unáší lodě a čluny dál směrem k Sokolovu, kde se vlévá do lesnatého údolí, směřujícího k hradu Lokti. Ten můžete obkroužit ze všech stran, poté loďku uvázat v tábořišti a vydat se na průzkum starobylých památek.

Při svých toulkách se určitě stavte v rodinném pivovaru Sv. Florián. Pivo se v tomto městě vaří už od dob Jana Lucemburského. A kam jinam z Lokte než přes romantické skalní městečko známé jako Svatošské skály do Karlových Varů. V lázeňském městě si můžete vyrazit na rozhlednu Diana či do Obory sv. Linhart, jež nabízí ojedinělý pohled na zvířata shora z můstků.
Vodácké putování krajem pak nezbývá než zakončit v poklidné vesničce Kyselka. V muzeu Mattoni můžete nahlédnout do historie slavné značky Mattoni a po turistické stezce vystoupat na vrchol kopce Bučina. Z tamní vyhlídkové věže přehlédnete Krušné i Doupovské hory nebo skalní ostroh se zříceninou hradu Andělská Hora. Celou trasu lemují vodácká tábořiště a kempy.
W: www.pruvodce.poohri.cz/web/cs/pruvodce/vodacka-ohre

Více tipů k výletům naleznete na blog.zivykraj.cz a v pořadu Toulky Karlovarským krajem na Stream.cz

KV-logo-250

Živý kraj – Destinační agentura pro Karlovarský kraj, z.s.
Závodní 84a, 360 06 Karlovy Vary
+420 354 222 243

Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
www.zivykraj.cz


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...