Lisnice-9021. listopadu uplyne přesně 90 let od okamžiku, kdy byl v bytě Adolfa Hoffmeistera založen Golfový klub Líšnice. Protože však již jeho byt k dispozici není, a i kdyby byl, nevměstnal by se tam již nynější počet členů, který se z původních 12 zvýšil na 550, oslavili členové a příznivci výročí přímo na líšnickém hřišti, a to v sobotu 9. června.

Duch tehdejších časů se však nevytratil a jemně se prolínal celým dnem. Přehlídka dámských i pánských elegantních šatů a apartních klobouků od špičkového módního salonu, krátké připomenutí historie klubu Prokopem Sedlákem, nádherná bugatka, hudební doprovod Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers, interaktivní expozice s ukázkami vývoje golfového vybavení – to vše dokreslilo atmosféru letošních oslav.

Jejich jádro však tvořil samozřejmě golf. Oslavy započaly turnajem Texas Scramble na 9 jamek v podání třiceti troj- až čtyřčlenných družstev. Není asi náhoda, že většinu družstev tvořily rodiny. Na to, aby hrály celé rodiny a golf byl pro ně finančně únosný, je totiž na Líšnici kladen velký důraz. Kdo vyhrál? To asi není to nejdůležitější... Turnaj hráče především naladil na výborné občerstvení a celý odpolední program.

Komu se nedařilo v turnaji, mohl si spravit chuť v soutěži „Nearest the pin" na cvičném greenu, kde se jako první cena uděloval fotoaparát Nikon. Této soutěže se mohli účastnit, a také účastnili, i negolfoví hosté. A dlouho ji dokonce právě negolfistka vedla... Nakonec však podlehla golfistovi. Snad ji to však od golfu neodradí...

Kdo neuspěl ani v této soutěži, mohl zkusit štěstí alespoň v tombole o atraktivní ceny. Chybět nemohlo ani tradiční společné fotografování před klubovnou. Po něm se účastníci začali pomalu rozcházet domů a slavnostní den byl ukončen v 18 hodin. Hudebníci ještě stihli sbalit své nástroje a o půl hodiny později přišel, k velké radosti pana greenkeepera, pořádný déšť. Za pět let se těšíme znovu na shledanou! Tedy – na oslavách... Jinak co nejdříve!

Převzato z časopisu GOLF 9/2018
Text a foto: GK Líšnice

UŽITEČNÉ INFORMACE
LÍŠNICE
Adresa: Líšnice 94, 252 10 Mníšek pod Brdy
Tel.: +420 318 599 151, +420 603 383 238
Web: www.gkl.cz
Email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
GPS: 49°53'41,23'' N | 14°19'34,99'' E
Rok otevření: 1928
Počet jamek: 9 | Par: 35/34 (muži/ženy)
Délka (m): 2 485 (žlutá) | 2 170 (červená)
Green fee (9/18 jamek): 490 Kč/790 Kč (po–pá) | 690 Kč/950 Kč (so–ne, sv.)
Služby: driving range | chipping & putting green | výuka golfu | půjčovna vybavení | klubovna
Akceptace voucherů 1=2: pondělí a úterý


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...