Horehledy vsestrannostV neděli 6. 9. proběhl na driving range PilsnerGolf Resortu Hořehledy historicky první ročník a zároveň široko daleko ojedinělý projekt – mistrovství ve všestrannosti. Chladnějšímu počasí navzdory dorazila slušná porce hráčů, kteří si to o první titul rozdali v pěti disciplínách.

Jednotlivé disciplíny a jejich bodování bylo vyhlášeno již dopředu, a tak po zopakování informací a rozdělení hráčů do flightů mohlo vše vypuknout. Celý drivingem se tak střídavě nesl potlesk, hecování, popichování, prostě vše, co k řádnému soutěžení patří.
Ačkoli se jednotlivé soutěže nezdály natolik složité, už během prvních odpalů bylo zřejmé, že se bude počítat opravdu každá rána.

Mezi ženami se na třetím místě umístila Radka Škrášková, druhá byla Jana Grimová a první s velkou převahou Tereza Blažková. Mezi muži na třetím místě vypálil rybník mnoha jiným borcům teprve jedenáctiletý Jan Fiala. Druhý skončil Michal Rozšafný a první místo opět s velkou převahou vybojoval prezident Golf Clubu Hořehledy Karel Čelikovský. Kompletní výsledkovou listinu naleznete zde. Děkujeme za účast a vytvoření parádní atmosféry, rádi si od vás poslechneme nápady, jak turnaj na příští rok ještě vylepšit.

Longest drive
Soutěžící má 3 pokusy, z nichž se počítá ten nejdelší. Odpal bude z místa travnatého odpaliště vpravo od krytých odpališť. Bodové ohodnocení se rovná naměřeným metrům na kolmici z místa, kde se míček zastavil, mínus 100. Příklad: hráč odpálí míček do vzdálenosti 240 metrů, bodové ohodnocení je 140 bodů. Míček, který opustí prostor po stranách driving range se do výsledku nezapočítává. Míček, který opustí prostor driving range na jeho nejvzdálenější straně (u fairwaye 3. jamky) bude obodován nejvyšším možným počtem bodů = 156 bodů (driving range v nejdelším místě měří 256 metrů).

Chip/ pitch
Soutěžící má 5 pokusů, aby zasáhl prostor vyznačený na greenu (kruh kolem jamky o průměru 2,4 m). Ránu bude vždy zahajovat z vyznačeného prostoru a míč si smí umístit. Za každý míček, který se ve vyznačeném prostoru zastaví (nebo se ho dotýká), získává 20 bodů. Za míček, který trefí přímo do jamky získává 40 bodů.

Puttování
Na greenu bude vyznačeno 9jamkové puttovací hřiště PAR 18. Hráč každou jamku zahájí z vyznačeného místa, vlajku označující danou jamku si může vyndat nebo ji může v jamce ponechat. Za každou ránu zahranou pod PAR hřiště získává 5 bodů, za každou ránu nad PAR hřiště je mu 5 bodů strženo.

Odpal na přesnost
Soutěžící má 5 pokusů, aby zasáhl cílovou síť umístěnou u 50 m vzdálenostní cedule. Ránu bude vždy zahajovat z vyznačeného prostoru rohožky, míč si smí umístit i natýčkovat. Za každý míček, který se v síti zastaví (zůstane uvnitř sítě), získává 20 bodů.

Bunkershot
Soutěžící má 5 pokusů, aby zasáhl prostor vyznačený na greenu (kruh kolem jamky o průměru 4 m). Ránu bude vždy zahajovat z prostoru cvičného bunkeru a míč bude spouštět z natažené ruky v úrovni ramen (bunker si smí před zahájením pokusu hráběmi uhladit do roviny). Za každý míček, který se ve vyznačeném prostoru zastaví (nebo se ho dotýká), získává 20 bodů. Za míček, který trefí přímo do jamky získává 40 bodů.

Zdroj: Martin Kopčák, PilsnerGolf Resortu Hořehledy


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...