celadnaCo jsme v loňském roce začali, letos pokračuje a trenéři z Prosper Golf Resortu Čeladná nyní vyučují golf zábavnou formou v rámci hodin Tělesné výchovy na Základní škole Čeladná. Zajímá Vás, jak to všechno vzniklo?

Spolupráce golfového areálu s místní školou započala již na podzim minulého roku, kdy mohly děti okusit SNAG golf jednou týdně v odpoledních hodinách, v rámci školní družiny. Byla to pro děti pěkná zábava, barevná a bezpečná, ale pouze seznamovací. Děti se ve skupinkách střídaly po 10 minutách a moc se toho naučit nestihly.
Z odpoledních návštěv vznikl podnět k zaškolení místních učitelů, tělocvikářů a družinářů, aby děti mohly hrát golf v družinách ne jednou týdně, ale dle možností třeba každý den a pod dozorem samotných učitelů. No, vymyšleno to bylo hezky, nemyslíte? Již jen zbývalo zajistit škole potřebné vybavení.
Díky spolupráci, v rámci projektu České Golfové Federace „Se školou na golf", mohl Čeladná Golf Club škole zajistit vlastní sadu pro výuku SNAG golfu a od jara 2015 už mohli místní učitelé vše převzít do svých rukou.
Mimo jiné, jsme se v téže době věnovali SNAG golfu také na Základní škole v Kunčicích, kde nelenili, a v letošním školním roce 2015/2016 zde učitelky vyučují golf v rámci odpoledních zájmových kroužků. Díky výuce v obou školách se v červnu mohl uskutečnit také závěrečný turnaj Čeladná versus Kunčice, který se dětem velmi líbil a už se těší na další.
Na Čeladné se mezitím myšlenky rozvíjely dál. Na konci loňského školního roku manažer golfového areálu navrhl paní ředitelce ZŠ zařadit výuku golfu touto zábavnou formou přímo do hodin Tělesné výchovy. Domluva se zdařila a od začátku října, pravidelně na celé úterní dopoledne, dojíždějí dva trenéři golfu učit místní děti z III. až V. tříd.
Jsme rádi, že jak vedení okolních škol, tak rodiče dětí nebrání výuce SNAG golfu na školách. Tento krok je teprve začátek, po kterém bude pro děti přechod na klasický golf mnohem snadnější. Golf je sport jako každý jiný, má svou techniku, historii a pravidla, jak herní tak etická. Tento sport rozvíjí v dětech koordinaci, vnímání, soustředění, fair play a mnoho dalších důležitých a užitečných vlastností.
K tomu je třeba dodat jediné: „Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš."

Krásný den Vám přeje kolektiv Prosper Golf Resortu Čeladná.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...