Mstetice-il-750Dvě věci, které kromě výborně připraveného hřiště, povýší dobrý den na golfu na skvělý. O tom, jak na to jdou ve Mstěticích, se rozhovořil zdejší manažer Jaroslav Kuracina.

Mstětice jsou viditelně v báječné kondici, co zde najdou hráči nového? Plánujete i nějaká další vylepšení?

Ano, musím s vámi souhlasit. Letos je hřiště opravdu ve skvělé kondici. Přálo nám počasí, mírná zima. Pořídili jsme i novou sekačku. S ní to jde samo. Rádi bychom do budoucna ještě zafoliovali některá vodní jezírka. Je to z důvodu udržení vody pro zavlažovací systém a zároveň to i esteticky vypadá. Zlepší to celkový dojem hřiště.

Jedním z nejsilnějších magnetů vašeho resortu stále zůstává restaurace. Co stojí za její vynikající pověstí?

Zakládáme si na kvalitních a čerstvých surovinách, některé z nich si dokonce sami pěstujeme na vlastní zahrádce v zázemí restaurace. To vše svěřujeme do rukou našich kuchařů, kteří svému kuchařskému řemeslu rozumí.

Mst-steak-250Co byste z její nabídky doporučil.

Parmazánové rizoto s lanýžovým máslem a hlívou královskou. Steak z telecí pečeně s bernskou omáčkou, chřest, císařský lusk a francouzské grenaille (na snímku).

Teď už jste v plném provozu, zanechala u vás koronavirová pandemie nějaké stopy?

Ano, samozřejmě covid dopad na hřiště určitě měl. Hlavně z ekonomického hlediska. Otevřeli jsme přibližně o tři neděle později, takže jsme přišli o část obratu z března a dubna. O restauraci ani nemluvím! Přes výdejní okénko probíhal prodej do 10. května, od 11. května byla v provozu pouze zahrádka a plně jsme restauraci otevřeli od 25. května, takže ztráty máme opravdu velké.

V minulosti ve Mstěticích panoval bohatý klubový i turnajový život. Podařil se rozjet už i letos?

U nás opět vládne klasika. Populární Mstětický Myšák běží pomalu každou neděli, HCP pátky a na prázdniny plánujeme grilovací pátky. Samozřejmě pro naše členy jsme připravili mistrovství GCM ve hře na jamky a poslední víkend v srpnu Mistrovství klubu na rány. Na konec golfové sezony plánujeme spoustu zábavných turnajů s gastronomickou tématikou.

Plánujete i nějaký program pro děti?

O prázdninách budeme pořádat od 6. července do 28. srpna příměstské tábory pro děti. Více informaci naleznete na webových stránkách klubu www.golfmstetice.cz. Dále plánujeme camp na Darovanském dvoře pro děti a rodiče v termínu od 2. do 7. srpna. A abych nezapomněl, pro děti ve věku od pěti do třinácti let organizujeme celoroční dětskou golfovou tour, a to pravidelně každý měsíc. Opět podrobné informace naleznete na našich webových stránkách.

Mst-Kuracina2-250Co by vám nyní nejvíce pomohlo, respektive postrádáte nějakou podporu?

Dobré počasí, spokojení hráči a nějaká podpora od státu.
Na závěr bych chtěl poděkovat našemu prezidentovi klubu za podporu v období covid krize a celému svému pracovnímu kolektivu, doplňuje Jaroslav Kuracina (na snímku).

Více o Mstěticích ZDE
https://www.golfmstetice.cz/

Za rozhovor děkuje Josef Slezák.
Foto: Josef Slezák, archiv hřiště


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...