Mnich-il-1Golf v Nové Bystřici pod názvem Golfresort Monachus je v povědomí hráčů déle než 15 let. Za tuto dobu jdou počty návštěvníků, kteří vážili cestu na samé pomezí s Rakouskem, do tisíců. A to z mnoha důvodů. Pokud bychom mohli nějaké místo nazvat golfovým rájem, tak by to mohlo být klidně zde.

V roce 2000 se u malého městečka Nová Bystřice otevřelo stejnojmenné nenápadné devítijamkové hřiště. Díky jeho příznivým vstupním a ročním poplatkům začala na jih Čech proudit spousta golfistů. Tehdy šlo o první veřejné hřiště v Čechách a řada lidí právě zde získala své počáteční golfové zkušenosti.
O pár let později vedle Nové Bystřice vyrostlo druhé hřiště – Mnich. Majestátní hřiště zde bylo v podstatě odjakživa, protože jamky si tu snad musela příroda navrhnout sama! Přesně takový pocit se vás zmocní, jakmile na Mnich dorazíte. Vídeňští architekti, bratři Hauserové, se jí nechali vést a vznikla úžasná osmnáctka, jež získala řadu ocenění a těší se velké oblibě.

Mnich-il-2Mnich je velkorysý, nabízí soukromí mezi vzrostlými stromy, najdete zde úžasné průhledy nebo několik malebných jezírek. A to vše bez jakéhokoliv rušení. Genius loci cítíte na každém kroku. Možná samotný název Mnich působí magicky a propůjčuje místu nádech duchovna. Je to právě poloha, co hráčům nabízí nevšední zážitek, který si nemohou dovolit ani ta nejluxusnější hřiště u velkých měst a rušných silnic.
V resortu nenarazíte na žádné dráty vysokého napětí nebo na železniční trať. Na hřišti budete jen vy, bez dalších rozptylujících vlivů, tak známých z každodenního pobytu ve městě.

Obě hřiště jsou přírodního charakteru, nikterak náročná na fyzickou kondici. Zasazení do mírně zvlněné krajiny nabízí řadu krásných výhledů i pocit soukromí. Přechody mezi jamkami jsou minimální a každá z nich je lehce zapamatovatelná. Hru začínáte mezi stromy lehčím čtyřparem. Jen co dorazíte na dvojku, naskytne se vám krásný výhled. Pomalu začínáte tušit, že den tady bude skvělý!
Soutěživým golfistům hřiště připraví pár překážek, o to větší radost z výhry! Nečekejte však žádné záludnosti, protože heslem Golfresortu Monachus je golf a relax – zahrát si golf, odpočinout si od všedních starostí a načerpat energii. Tomu zde přizpůsobují vše.

Při příjezdu zaparkujete auto přímo před klubovnou. Ta vloni prošla zásadní rekonstrukcí, která se opravdu vydařila. Recepce, proshop, restaurace s terasou a výhledem na hřiště, šatny, prostorná odpočinková křesla... Zkrátka vše, co potřebujete.
Mnich-il-ubytMonachus je součástí skupiny Amenity Resorts, která nabízí ubytování na Lipně, ve Špindlerově Mlýně a nově také v České Kanadě, jak se Novobystřicku říká. Díky tomu si nejen golfisté přijdou na své. Amenity Resort Česká Kanada nabízí celkem 18 prostorných vil na břehu rybníka nedaleko Mnichu.

Kombinace golfového resortu a naprosto netradičního ubytování tak dala vzniknout jedinečným golfovým balíčkům. V rámci nabídky vám v průběhu pobytu připraví na obou golfových hřištích neomezený golf, zajistí trenéra, zapůjčí e-carty a samozřejmě připraví jednu z vil pro odpočinek po hře. Pokud si myslíte, že hrát neomezeně golf a pronajmout si vilu třeba na víkend zruinuje váš rozpočet, tak se bát nemusíte. Například 2 noci a 3 dny neomezeného golfu si můžete užívat už od 4 480 Kč za osobu.
Nově najdete v nabídce také balíčky s trenérem a golfem nebo golfový kurz. I k těmto balíčkům vám nabídnou prostorné vily. Pokud si chcete dopřát odpočinek také od golfu, vezměte si kola a využijte bohatou síť cyklostezek. Navštívit můžete nejednu památku v okolí nebo se v létě vykoupat v jihočeských rybnících.
Každé roční období má své kouzlo, ale právě léto je v jižních Čechách naprosto úžasné. V resortu probíhají letní dětské tábory, které se každoročně těší velké oblibě, a také pro starší golfisty je vždy připravena řada zajímavých akcí. Ať už se jedná o výhodné balíčky s ubytováním, zvýhodněná green fee nebo oblíbené golfové kurzy s profesionálním trenérem.

Pokud se vám na Mnichu zalíbí, určitě se podívejte do ceníku členství, který svou velkorysostí mnohé překvapí. Neobjevíte statisícové vstupní poplatky, ale hodně golfu za rozumnou cenu. Vybrat si můžete ze tří typů členství a hrát dle libosti. Nejvyšší členství (Resort) nabízí neomezenou hru na obou zdejších hřištích za roční poplatek 16 tisíc korun. Zatoužíte-li si dopřávat jen veřejnou devítku, připravte si 5 900 Kč.
Členů si tu považují a připravují řadu turnajů a akcí. Stejně tak jim nabízí řadu výhod, ať už se jedná o slevy na služby nebo u partnerů. Pro členy a hosty připravují zhruba stovku otevřených malých, ale i větších golfových turnajů během celé sezony. Golfresort Monachus se již řadu let vyznačuje pestrostí nabídky služeb a přátelským přístupem. Vědí zde, že si sem lidi jezdí odpočinout, užít si krásné prostředí, a proto dělají vše, aby vám návštěvu co nejvíce zpříjemnili!

Převzato z časopisu GOLF 5/2016
Text: Tomáš Pikna, foto: Golfresort Monachus

GOLF RESORT MONACHUS
Adresa: Mnich 811, 378 33 Nová Bystřice
Tel.: +420 602 130 905
Web: www.golfmonachus.cz
Email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
GPS: 49°0'46'' N, 15°5'30'' E
Rok otevření: 2004
Služby: driving range | chipping & putting green | výuka golfu | půjčovna vybavení | klubovna | restaurace | ubytování
Mnich
Počet jamek: 18 | Par: 73
Délka (m): 6 177 (bílá) | 5 955 (žlutá) | 5 640 (modrá) | 5 414 (červená)
Green fee(9/18 jamek): 1 200 Kč (po–čt) | 1 700 Kč (pá–ne)
Akceptace voucherů 1=2: pondělí až pátek
Nová Bystřice
Počet jamek: 9 | Par: 62
Délka (m): 3 764 (žlutá) | 3 582 (červená)
Green fee(9/18 jamek): 500 Kč (po–čt) | 700 Kč (pá–ne)
Akceptace voucherů 1=2: pondělí až pátek


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...