Celadna1Všechny golfisty určitě potěší změna ceníku, pro který se v letošním roce rozhodli. Padla magická hranice 2 000 korun za fee, která někdy odrazovala hráče od návštěvy. Snížená cena fee není jedinou novinkou, došlo i ke snížení cen za pronájem golfových buggy.

Ačkoli to na začátek sezony 2013 ještě nevypadá, v Prosper Golf Resortu na Čeladné se v letošním roce hrálo již 8. března. Bylo zprovozněno prvních 9 jamek hřiště The New Course, kde není terén tak namáhavý výstupy do kopečků, kterými jsou hřiště na Čeladné vyhlášená. Nehrálo se na zimní jamky, ale rovnou na letní greeny. I když byly greeny letní, byly jen stěží k dohlédnutí. Počasí jako na podzim, mlhavo, sychravo, ale přesto ti praví a zapálení golfisté resort navštívili. Zažít ten okamžik po odpálení míče, vidět jak letí, u někoho mírně zatáčí, a vzápětí dopadá do opravdového bunkeru, to je prostě pocit, že jsem u toho. Simulátory jsou fajn věc, ale golf venku je přeci jen vždy lepší.

Celadna2V prostředí beskydských kopců, kde se resort rozkládá, je golf na jaře vůbec krásným zážitkem. Jste na hřišti a na obzoru se tyčí Lysá Hora, kde je sníh, na dalším vrcholu Smrku to samé. Je to skoro jako v sousedním Rakousku, kde jsou hráči na tento panoramatický výjev zvyklí.
Takže jdete po sedmičce kolem Hotelu Miura, který leží přímo u „ferveje", na terase hotelu sedí hosté zachumlaní do teplých dek, popíjejí svoji kávu či čaj a říkají si „oni se asi zbláznili" – myslí tím nadšence s vozíky a s kulichy na hlavách, honící ten bílý kulatý nesmysl.
Otevření hřiště však nebylo v resortu první akcí v letošním roce. První letošní velkou akcí byl 2. reprezentační golfový ples, který uspořádaly již 9. února společně tři kluby – čeladenský, ostravický a šilheřovický. Nebyl to jen ples pro golfisty, ale pro všechny. Věříme, že si zachová tradici a bude vždy první velkou golfovou akcí každého následujícího roku, připomínající příchod začátku nové sezony.

Otevření celého resortu po zimní přestávce je plánováno v závislosti na počasí na začátek dubna. Je zde běžné, že na tzv. dolních jamkách hřiště The New Course se již vesele hraje, přičemž na hřišti The Old Course – na jamkách výše položených, leží ještě sníh.
Opět se budete moci těšit na „The Old Course" – 18 jamek tak žádaných a poté tolik proklínaných. Když se na první jamce podaří drive a neskončí vpravo v lesíku či vlevo v remízku, je vše OK. Potom zahrát přes vodní překážku ke greenu a posadit míček na green, který leží skoro v lese a je obkroužen stromovím – to už je umění. Kdo pošle první ránu do některé z těchto překážek, začíná s hřištěm bojovat.
A to ho čeká dvojka, kdy po nedokonalém odpalu může být míč v lese, na ferveji anebo vlevo ve vodní překážce. Je to boj, ten golf. Odměnou golfistům bývá odpaliště na jamce č. 5. Ten výhled skutečně stojí za to. Pod vámi se rozkládá celé údolí, vidíte všechny velikány Beskyd jako na dlani. Při dobré viditelnosti i Frýdek-Místek a někdy dokonce i 50 km vzdálenou Ostravu.
Pokud hraji pohodový golf, je to na Čeladné super. Pokud se však nedaří, někteří golfisté jsou v té chvíli i na to perfektní hřiště naštvaní, protože je skutečně těžké.
Magnetem pro golfisty je ostrovní jamka č. 15 na The Old Course, je to třípar. Když stojíte na odpalištích, tak si říkáte: „Hlavně trefit alespoň green." Je to jamka častých malých i velkých sázek, přinejmenším o dobrou kávu. I když už zde padla několikrát hole in one, v letošním roce tu bude při klubových turnajích vypsána cena a úspěšný hráč bude mít možnost zapůjčení vozu na víkend zdarma od sponzora jamky. Při trefení greenu obdrží golfista malý dárek.

Všechny golfisty určitě potěší změna ceníku, pro který se v letošním roce rozhodli. Padla magická hranice 2 000 korun za fee, která někdy odrazovala hráče od návštěvy. Snížená cena fee není jedinou novinkou, došlo i ke snížení cen za pronájem golfových buggy.
Samozřejmostí je, že pro začátek sezony nebude nastavená plná ceníková cena za fee. Začínat se bude na ceně, která bude odrážet kvalitu hřiště po zimě. Prosper Golf Resort připravuje další akce, kdy bude golfista moci využít nákupu fee v jiné než plné ceně, ať jsou to ranní early birdie či tzv. happy hours.

Celadna detiV nové sezoně 2013 jsme nezapomněli ani na vaše ratolesti, které se již „nakazily" láskou ke golfu. Připravujeme opět Dětský golfový tábor, který jsme poprvé s vašimi dětmi absolvovali v loňském roce. Vzhledem k vysokému zájmu a velmi pozitivní reakci dětí i rodičů nabízíme letos k výběru několik turnusů Dětského tábora. Zde pod vedením zkušených instruktorů spojíme příjemné s užitečným a vašim dětem připravíme nezapomenutelné okamžiky.

V letošním roce nebude pořádána EPGA Tour, která zde probíhala v letech 2009–2011, přesto se chystáme uspořádat evropskou soutěž. Pozvali jsme poprvé do české republiky LDET – Longest Drive European Tour.
Soutěž profesionálů i amatérů v nejdelším odpalu, jež má svůj evropský okruh a my máme tu čest ji poprvé přivítat u nás. Soutěž nebude probíhat na driving range, ale na jedné z fervejí.
Evropští ranaři jsou schopni napálit míček až do vzdálenosti 400 m a přiznejme si, takto dlouhý driving na Čeladné není. LDET se uskuteční ve dnech 5. a 6. července, kdy sobota bude finálovým dnem. Přijměte tedy pozvání buďto jako soutěžící, či jako fandící diváci.

V sezoně 2013 se nebude po dlouhé době v Čeladné stavět, ale proběhne jen několik málo prací pro zkvalitnění hřiště – ať již nově vybudované mosty na hřišti The New Course nebo přidání nových drenáží, které povedou ke zlepšení kvality hracích ploch.
Resort nabídne rozšířené služby v oblasti fittingu, bezplatný vstup na driving range i tréninkové plochy. Začátečníci či zájemci, kteří by si chtěli vyzkoušet golf, si mohou zapůjčit hole nebo si domluvit svoji první tréninkovou lekci.
Pokud byste si měli vybrat místo pro oslavy či firemní akce, bude Čeladná dobrou volbou, neboť svým zázemím a přilehlými prostory je ideální. Nejen velkou kapacitou hlídaného parkoviště, ale pro firemní turnaje i možností využití kongresové haly, kde se celá firemní akce může odehrát v odpovídajícím prostoru. Šatny pro golfisty se zázemím jsou samozřejmostí, aniž by byly jakkoliv zpoplatněny. Proč by se návštěvník resortu měl převlékat na parkovišti u svého vozu, že?

Věřte nebo ne, pokud je vaším cílem hrát lépe a hledáte hřiště, které vám to umožní, pak právě Prosper Golf Resort Čeladná bezpochyby nabízí vše ke zlepšení vašeho handicapu.
Jsme resort, kde je možno odehrát 36 jamek během jediného dne a druhý den navštívit třeba vedlejší hřiště v Ostravici, kde si můžete zahrát dalších 18 jamek ve zcela jiném prostředí. Pro golfisty jsme schopni na míru připravit příjemný golfový balíček i program pro celou rodinu.
Chcete-li u nás strávit více dní, a nejste z regionu, pak se vám nabízí jedinečná šance. Pro náročné golfové cestovatele je navíc k dispozici i ubytování ve stylovém, moderně zařízeném Hotelu Miura, který rovněž leží téměř v areálu a láká své návštěvníky i na překrásně zařízené spa, včetně různých druhů masáží.
Těšíme se na vaši návštěvu v Prosper Golf Resortu na Čeladné, kde se vám s radostí bude věnovat náš profesionální tým zaměstnanců, a věříme, že odejdete spokojeni a budete se k nám rádi vracet.
Slovo na konec: „Hrajte pokud možno rovně do té doby, dokud ten malý míček nespadne do jamky."

PROSPER GOLF RESORT ČELADNÁ
Adresa: Čeladná 741, 73912 Čeladná
Tel.: +420 558 440 410-1, +420 603 166 697
Web: www.prosper-golf.cz
Email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
GPS: 49°31'52,75" N | 18°19'32,16" E
Rok otevření: 2001
Akceptace voucherů 1=2: pondělí a úterý
Služby: driving range | chip & putt green | výuka golfu | půjčovna vybavení | klubovna | restaurace | proshop | ubytování

The Old Course
Počet jamek: 18 | Par: 72
Délka (m): 6 558 (bílá) | 6 069 (žlutá) | 5 734 (modrá) | 5 200 (červená)
Green fee: 1 490 Kč (po–čt) | 1 890 Kč (pá–ne)

The New Course
Počet jamek: 18 | Par: 72
Délka (m): 6 637 (bílá) | 6 089 (žlutá) | 5 726 (modrá) | 5 128 (červená)
Green fee: 1 290 Kč (po–čt) | 1 690 Kč (pá–ne)

Převzato z časopisu GOLF 4/2013
Text: Slavomír Dufek, foto: Prosper Golf Resort Čeladná


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...