SS Armour TommyTommy Dickson Armour, jak znělo jeho celé jméno, měl přezdívku Silver Scot. Jako major tankového sboru prošel první světovou válkou, kdy byl raněn a přišel o zrak. Při operaci mu dali do hlavy a levé ruky kovovou destičku. Za odvahu ho přijal král Jiří V. Po zlepšení zraku v pravém oku začal hrát golf.
Po výhře ve Francii na amatérském turnaji (1920) se přestěhoval do USA, kde mu Walter Hagen zařídil práci sekretáře v golfovém klubu Westchester-Biltmore. Poté startoval na významných amatérských turnajích.

Po přechodu k profesionálům vyhrál na PGA Tour mezi roky 1925–1938 celkem 25 turnajů, včetně majorů US Open (1927), PGA Championship (1930) a British Open (1931). Na turnaji Shawnee Open v roce 1927 vytvořil rekord, když na jamce s parem 5 zahrál „archaeopteryxe" neboli 18 ran nad par. Jen týden poté, co opanoval US Open.

Od roku 1935 začal trénovat, mimo jiné i Babe Didrikson Zacharias a Lawsona Little, budoucí členy Síně slávy. Psal knihy, A round of golf with Tommy Armour se stala nejprodávanější knihou o golfu. Následovaly How to play your best golf all the time a ABC´s of Golf. Byl i vynikajícím designérem golfových holí, dodnes se prodávají hole s jeho jménem.
Armour byl rozporuplnou osobností, je označován za nejlepšího hráče železy, největšího vypravěče, největšího pijana i největšího a nejdražšího učitele. Bernard Darwin o něm napsal: „Jeho styl je dokonalost rytmu a krásy."

Stručná vizitka
Jméno: Tommy Armour
Datum narození: 24. září 1895 († 11. září 1968)
Místo narození: Edinburgh, Skotsko
Profesionál od: 1924
Rok uvedení: 2012, uveden zakladateli v Pinehurst
Kategorie: –

World Golf Hall of Fame: právě sem jsou uváděny legendy žijící i ty, co již odešly do golfového nebe. Pomyslné otisky na chodníku slávy zanechávají na floridském St. Augustine, kam vás v několika následujících vydání pozveme a seznámíme vás s některými z členů této nadmíru prestižní společnosti.

Převzato z časopisu GOLF
Připravuje: Ota Doležal


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...