DJ adLetošní US Open dlouho vypadalo na pěknou evropskou jízdu, ve hře o svůj první major byli Lee Westwood i Sergio García, nejlepší výchozí pozici před finále měl ovšem Ir Shane Lowry. Westwood však ve finále vyhořel a zapisoval potupných 80 (+10), tíhu očekávání neunesl ani Lowry, a tak se prvenství na majoru konečně dočkal domácí ranař Dustin Johnson. Na grandslamu měl k titulu blízko už několikrát, ale teprve v náročných podmínkách v Oakmontu zlomil prokletí, které nad ním viselo.

Johnson konečně ukočíroval nervy a potvrdil svůj talent. Druhé místo si s odstupem tří ran na vítěze rozdělili zklamaný Lowry, výborně finišující a po zranění postupně se vracející Jim Furyk i nenápadný Scott Piercy. O další úder zpět zůstali Sergio García a Branden Grace z Jihoafrické republiky.

Dustin Johnson se jako jeden ze spolufavoritů vypořádal nejlépe s finálovou rundou, a třebaže i on chyboval, výsledek -1 na kolo (celkově -4) tentokrát bohatě stačil na zisk titulu. Mnozí fanoušci jistě mají v paměti jeho kolapsy na závěrečných jamkách majorů, kdy se připravil o výhru, tentokrát však porazil i tyto démony a berdíkem korunoval své představení. A to byl dokonce po dohrání kola ještě penalizován trestnou ranou. K porušení došlo na páté jamce a o této hrozbě byl hráč informován na dvanáctce. Ani tato skutečnost jej však už nepřipravila o nejcennější trofej v kariéře.

„Trest jsem nechtěl, nemyslím si, že bych udělal cokoliv, aby se míč pohnul," vracel se k inkriminovanému okamžiku z páté jamky finálové rundy. „Naštěstí to už neovlivnilo mé umístění, takže mi to nemusí vadit." Prozradil také, že těžil ze znalosti hřiště. „Oakmont znám velmi dobře, je to obtížné hřiště s velmi náročným závěrem, od dvanácté jamky si tu nevydechnete, proto jsem se na svůj výkon maximálně koncentroval a neustále si zdůrazňoval, že existuju jen já a hřiště," odhalil svůj vítězný recept hráč, který ze sebe tímto titulem sejmul jedno velké břímě.

Kompletní výsledky na www.pgatour.com/tournaments/us-open.html

Foto: i.pgatour.com


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...