DJ NTNaprosto nekompromisním způsobem si hřiště TPC Boston i tím i Northern Trust, úvodní podnik play-off FedEx Cupu, podmanil americký „bombarďák" Dustin Johnson. Celkově své skóre stlačil na neuvěřitelných 30 úderů pod par, druhý v pořadí Harris English na něho pohlížel z úctyhodné vzdálenosti jedenácti ran!

Zásadní krok k pozdějšímu titulu učinil Dustin ve druhé rundě, kdy exceloval především na první devítce, kterou „sežehl" dvěma eagly a sedmi berdíky. Po jedenácti jamkách šel kolo průběžně na -11 a tento výsledek po bezchybném výkonu udržel až do cíle.
Přesto se ten den našel hráč, který donesl ještě o ránu lepší skóre, a sice Scottie Scheffler, jehož dvanáct ran pod par znamenalo, že se zařadil po bok hráčů s 59 údery na kontě.

Johnson příliš nezvolnil ani o víkendu, kdy se dopustil jediného zaváhání, a to ve třetím kole, a se skóre 64 a 63 se dál vzdaloval soupeřům. Těm nakonec utekl o vyhlášený parník. „Míčky jsem trefoval neuvěřitelně," pochvaloval si po dohrání turnaje. „Ještě nikdy jsem v součtu čtyř kol nezahrál třicet ran pod par." Když pak novináři Johnsonovi sdělili, že rekord činí jednatřicet pod par, s úsměvem jen prohodil: „Dobrá, příště!"

Kompletní výsledky turnaje na www.pgatour.com/competition/2020/the-northern-trust/leaderboard.html

Foto: Ben Jared/PGA Tour


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...