DeCham US OpenVědecký přístup ke golfu a nebývalý přírůstek svalové hmoty – tak by se dal charakterizovat „nový" Bryson Dechambeau, který přestávku mezi sezonami i následnou pauzu vyvolanou pandemií využil k přebudování své tělesné schránky, což se projevilo i radikálním prodloužením ran. V uplynulé sezoně na PGA tour sbíral Američan vavříny a umísťoval se pravidelně v popředí výsledkových listin, nyní vše korunoval ve Finged Foot ziskem prvního majoru, když ovládl US Open.

S šesti údery pod par byl Bryson jediný z celého startovního pole, kdo skončil v záporných číslech, druhý Matthew Wolff zahrál v součtu čtyř kol v paru, třetí místo s dvěma údery nad par vybojoval Louis Oosthuizen. DeChambeau byl také jediným hráčem, který i ve finále dokázal skóre stlačit pod par hřiště (70), a to o tři údery, což se ukázalo být rozhodující.

„Myslím, že jsem definitivně změnil způsob, jakým lidé o hře uvažují," prohlásil DeChambeau. „Je tu spousta hráčů, schopných posílat míček daleko, zrovna Matthew to dnes ukázal," odkazoval vítěz na druhého v pořadí Matthew Wolffa. „Naneštěstí pro něho neproměnil pár patů a já se i díky tomu držel na vlně."

DeChamebau sice trefil jen 41 % fervejí, nicméně se dokázal zachraňovat i z rafu, což vzbuzovalo debaty. Vyjádřil se k tomu i v pořadí pátý Xander Schauffele: „Každý tu mluví o trefování fervejí, ale o tom to není. Je to o zásahu správné strany greenu a o tom poslat míček co nejdál, kdy pak místo šestky železa hrajete třeba wedží. Jde o jiný směr v golfu. Bryson to ukázal a hrál neuvěřitelně."

Naopak trochu na rozpacích byl dělený osmý Rory McIlroy, když se jej ptali, zda někdy viděli vyhrát US Open hráče, který tak málokrát zasáhl fervej: „Ani nevím, co vám mám odpovědět. Hra tu byla zcela opačná, než jakou by měl vítěz US Open předvádět. On ale nalezl cestu, jak na to. Zda je to pro hru dobře či nikoli, netuším, ale podle mě to není golf, jaký by se měl hrát, respektive jaký by se měl hrát na tomto turnaji. Hlava mi to nebere."

Kompletní výsledky turnaje na www.pgatour.com/competition/2021/us-open/leaderboard.html

Foto: James Quire/PGA Tour


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...