US Open WoodlandTři velmi dobrá a jedno vynikající kolo, takový byl účet letošního vítěze US Open Garyho Woodlanda, který nachystal soupeřům drtivý úder už ve druhé rundě. V ní zapsal na náročném hřišti Pebble Beach 65 ran, načež se vyhoupl do čela pořadí, kde vydržel až "do závěrečného hvizdu". Díky tomu slaví zisk prvního majoru v kariéře.

Druhý s odstupem tří ran skončil obhájce trofeje Brooks Koepka (-10), třetí místo si se sedmi ranami pod par rozdělili dva domácí hráči, Xander Schauffele a Chez Reavie, a dva Evropané, Justin Rose a Jon Rahm. Do desítky nejlepších se vtěsnali z Evropanů ještě Henrik Stenson a Rory McIlroy.

Už úvodní kola lehce napověděla, s jakými ambicemi Gary Woodland do dějiště letošního US Open přijel, po osmi jamkách byl na -4, a třebaže následovalo jedno bogey, položil solidní základ dalšímu vystoupení. O den později přišel vzpomínaný frontální útok v podobě bezchybné rundy za -6.
Velké povzbuzení do dalšího průběhu turnaje, v němž už svůj náskok udržoval konzervativními výsledky v podobě dvou úderů pod par. Nikoliv však konzervativní hrou, což dokládá třeba i jeho počínání na 14. jamce, jednom z nejtěžších pětiparů na PGA Tour.
Kromě toho žádný ze soupeřů nedokázal výrazněji zaskórovat, a tak se Woodland po zásluze dočkal největšího triumfu v dosavadní kariéře.

„V celém svém sportovním životě jsem byl vždycky schopný soutěžit i vítězit na té nejvyšší úrovni, v tomto ohledu jsem v golfu zůstával za očekáváním, což bylo svým způsobem frustrující," připustil Woodland. „Chvíli mi trvalo, než jsem se v golfu vydal správným směrem a všechno zapadlo do sebe. Jakkoliv zvláštně to zní, musel jsem se naučit, jak hrát golf, jak zkompletovat svou hru, osvojit si krátkou hru, skórovat, drajvovat přesně. To byla velká a zásadní záležitost."

Kompletní výsledky turnaje na www.pgatour.com/competition/2019/us-open/leaderboard.html

Foto: Globe Media/Reuters


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...