wynTažení za svým prvním majorem skvěle rozjel Rickie Fowler a jen málokdo tomuto sympatickému golfistovi nepřál úspěch. Do závěrčného kola US Open vstupoval z vedení, spolu s překvapením turnajem - Američanem Wyndhamem Clarkem. Oběma těsně v patách pak šel Rory McIlroy.

Finále však Fowler nezvládl, a tak se spíš čekalo, že drápky vytáhne McIlroy. Rory také výborně začal a kolo zahájil berdíkem, jenže v dalším průběhu už skórovat nedokázal. Ba co víc, na pětiparové čtrnáctce chyboval, což se ukázalo být rozhodující. Clarkova jízda sice nebyla bezchybná, ale svá veškerá zaváhání dokázal napravit, postupně si vypracoval náskok, a tak ho nesrazila ani dvě bogey na patnáté a šestnácté jamce. Náskok jediné rány udržel až do konce a překvapivě získal svůj první major.

Po dohrání se pochopitelně neubránil emocím a vzpomenul na svou mámu, která v roce 2013 podlehla rakovině a vždycky jej povrbuzovala, aby byl odvážný. "Cítil jsem, že se na mě dnes dívá," pronesl šťastný vítěz.

Kompletní výsledky turnaje na https://www.pgatour.com/tournaments/2023/u.s-open/R2023026/leaderboard

Foto: Getty Images


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...