Rahm BMWDrama do posledních okamžiků – tak by se dal v kostce shrnout druhý turnaj play-off FedEx Cupu BMW Championship, který pro sebe v rozehrávce „urval" Španěl Jon Rahm. Za soupeře přitom měl ve skvělé formě hrajícího Dustina Johnsona, vítěze úvodního dílu nadstavbové části sezony. Oba hráči měli po čtyřech odehraných kolech na kontě čtyři rány pod par, a tak se s rozluštěním tajenky jména vítěze muselo ještě počkat. Španělovi nakonec stačila jediná jamka, aby do své sbírky přidal pátý vavřín z PGA Tour. S odstupem dvou ran se o třetí místo podělili Joaquin Niemann a Hideki Matsuyama.

Zkraje turnaje přitom nic nenasvědčovalo tomu, že by měl Rahm útočit na titul – 75 a 71 ran ho neřadilo mezi favority. V sobotním kole pak na páté jamce zvedl na greenu míček předtím, než označil jeho polohu, což ho stálo další ránu... Jenže tou dobou už jeho skóre nabíralo ten správný trend a víkendová kola za 66 a 64 úderů ho poslala do rozehrávky. „Jen jsem doufal, že neprohraju o jednu ránu," přiznal po skončení bojů, že by ho školácká chyba hodně mrzela.

Zmiňované bogey bylo poslední, které v turnaji zapsal. Ve finále si počínal famózně a dostával Johnsona do úzkých. Byl to Američan, kdo musel berdíkem na poslední jamce zachraňovat prodloužení souboje. A ten měl parádní vyvrcholení. Dustin ležel deset metrů od jamky, Jon dvacet, oba usilovali o birdie. A španělský bojovník se nemýlil, když naprosto dokonale přečetl dráhu patu, během které se míček dvakrát stáčel. Na to Američan nenalezl odpověď. „Nikdy bych si nepomyslel, že proměním dvacetimetrový pat s několika brejky a dojdu si tak pro titul. Odvážím si nezapomenutelné vzpomínky, užil jsem si to, lepší závěr bych si nemohl přát," uzavřel své hodnocení dobře temperamentní Španěl.

Kompletní výsledky turnaje na www.pgatour.com/competition/2020/bmw-championship/leaderboard.html

Foto: BMW Championship


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...