Golf ve světě

Sesadí z trůnu Woodse?

Steve Stricker si drží skvělou formou, v posledních patnácti vystoupeních se hned čtyřikrát dokázal probojovat až na samotný vrchol, což nemohlo zůstat bez odezvy. Nedělní triumf na Northern Trust Open ho posunul nejen do čela průběžného hodnocení FedEx Cupu, ale také si polepšil ve světovém žebříčku, kde na druhé pozici vystřídal Phila Mickelsona.

Strickerův profil na PGA Tour

Světový žebříček

Mechanik Jimenéz rozebral evropskou jedničku

Bitvu dvou zkušených borců i rydercupových spoluhráčů, Lee Westwooda a Miguela Angela Jiméneze, musela rozhodnout až třetí jamka rozehrávky. Šestačtyřicetiletý Španěl na ní zahrál par, třebaže na čtyřparové devítce odpálil nejprve do rafu, a ani druhou ranou se nedostal na grín. Povedenou přihrávkou ale poslal míček na metr od vlajky, aby zapisoval 4 rány. A když Weestwood patovat na par nezvládl, mohl španělský „Mechanik“ slavit už svůj 16. titul na EPGA.

Výsledky turnaje

Stricker si došel pro osmou výhru

Při neúčasti světové jedničky Tigera Woodse se na Northern Trust Open nabízel duel dalších dvou mužů v pořadí, druhého Phila Mickelsona a třetího Stevea Strickera. Z plánované bitvy ale nakonec sešlo. Zatímco Stricker od úvodních kol okupoval popředí výsledkové listiny, a třebaže mu finále nevyšlo podle předpokladů, došel si s náskokem dvou ran pro titul (osmý na PGA), Mickelson se zaskvěl jen ve druhé rundě a nakonec se musel spokojit jen s dělenou 45. pozicí.

Výsledky turnaje

Hrát se bude o třetí nejvyšší odměnu

Koncem ledna ohlásilo vedení dámské LPGA start nové jamkovky Sybase Match Play Championship. Turnaj, pořádaný ve spolupráci se společností Octagon and Sybase, Inc., se odehraje 20.–23. května a ve startovním poli bude o 1,5 miliónu dolarů usilovat 64 golfistek. Ta nejúspěšnější v soubojích hráčky proti hráčce se může těšit na 375 tisíc dolarů, což je třetí nejvyšší odměna na LPGA Tour v letošní sezoně.

Více o turnaji

Souboj dvou posledních jedniček vyzněl pro Švéda

Skvělý týden zažil na hřišti v Doha čtyřicetiletý Robert Karlsson. Evropská jednička roku 2008, již vloni na čtyři měsíce vyřadily problémy s okem, ani v jednom ze čtyř kol nezahrála hůře než 70 úderů a díky finálovému bezchybnému nástřelu 65 ran si došla pro titul na Qatar Masters. Po 16 měsících se tak Švéd opět radoval z výhry, celkově jubilejní desáté na EPGA Tour.
Na druhé místo se posunul Španěl Alvaro Quiros, který na vítěze ztratil tři rány (276/-12), hned za ním se výsledkem 277/-11 srovnali nejlepší hráč loňské sezony Lee Westwood a Brett Rumford z Austrálie.

Výsledky turnaje

Mickelson nezářil a čelil kritice

Výsledkem 13 úderů pod par si Ben Crane zajistil výhru na PGA Tour, čímž navázal na své dva předchozí úspěchy z let 2003 a 2005. Zatímco první devítka mu vyšla slušně (-3), na té druhé ztrácel, a nechtě tím nabídl šanci svým pronásledovatelům. Náskok jediné rány si ale nakonec donesl až do cíle, třebaže zejména Marc Leishman a Brandt Snedeker mocně dotahovali a spolu s Michaelem Simem skončili těsně druzí. Za titul z Farmers Insurance Open si z celkové dotace 5,3 miliónů dolarů odkrojil Crane 965 tisíc a ve finančním pořadí série poskočil na průběžné třetí místo.

Výsledky turnaje

Strana 162 z 164

162

Přihlášení Golf NewsPoradna

První dohraný míček nebyl vytažen z jamky před dohráním dalšího

Dobrý den. Dohrál jsem míček do jamky. Nežli jsem ho stačil vyndat spoluhráč také doputoval do jamky. Oba jsme byli n ...

Poradna

Garmin Approach S 60 versus Garmin Fenix 3

Dobry den. Mate zkušenosti s golfovou aplikaci (módem) u hodinek Garmin Fenix 3? Jaky je rozdil oproti specializovany ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...