Golf ve světě

Švédka doufá ve svou účast v Solheim Cupu

Zámořská LPGA měla uplynulý víkend pauzu, a tak se celá řada jejích členek přesunula na půdu starého kontinentu, aby v Irsku bojovaly o titul na Ladies Irish Open. Z vítězství o jedinou ránu se nakonec radovala zkušená Švédka Sophie Gustafson, která svým triumfem posílila naději na to, že se do Killeen Castle vrátí příští rok v září, kdy se zde odehraje další z prestižních bitev mezi Evropou a Spojenými státy.

Výsledky turnaje

Bill Lunde slaví první výhru

Po tři kola Turning Stone Championship si mariánskolázeňský rodák nadějně klestil cestu k zisku premiérového titulu na zámořské sérii, a to takovým způsobem, že před závěrečnou rundou stanul ve vedení, o dvě rány před nejbližším pronásledovatelem. V podobné pozici se už v minulosti Čejka ocitl, a vždycky z toho byl finálový propadák. Tentokrát sice vyloženě neselhal, přesto svou misi do zdárného konce nedotáhl a dělil „jen“ třetí místo, dva údery za vítězným Billem Lunde (271/-17), jdoucím podobně jako Čejka za prvním titulem na PGA Tour.

Výsledky turnaje

Australanka atakovala jamky marně

Na rozdíl od loňského poněkud nečekaného vítězství Catriony Matthew figuruje letos na nejvyšším stupínku Women´s British Open jméno jedné z favoritek. Yani Tseng zvítězila s náskokem jediné rány a letošní sezonu orámovala ziskem úvodního i posledního majoru. Rodačka z Taiwanu zvítězila stylem start-cíl, když v úvodních třech kolech zahrála vždy 68 úderů. Ve finále ale párkrát zakolísala, a tak měla co dělat s dotírající Australankou Katherine Hull. Tseng nakonec uhájila nejtěsnější možný náskok a získala už svůj třetí major v kariéře.

Výsledky turnaje

Angličan konečně vyhrál a zavítá i do Čeladné

Ross Fisher vloni zažil skvělou sezonu, když zazářil i na majorech, zato letos se trochu hledal. Na Irish Open ale opět našel vítěznou cestu a do své sbírky trofejí přidal v pořadí už čtvrtou na EPGA Tour, když udržel na uzdě nervy a odrazil útok irského bojovníka Padraiga Harringtona. Ten nakonec skončil druhý, dva údery za Fisherem. Třetí pozici obsadili Španěl Fernandez-Castaňo a Chris Wood z Anglie (oba 270/-14).

Výsledky turnaje

Australan zahrál v rozhodující rundě 59!

Čtyři roky na PGA Tour nevyhrál turnaj, letos tuto sérii může hrát jen díky výjimce v pravidlech, ale teď se vše obrátilo. Stuart Appleby navíc na cestě za triumfem na Greenbrier Classic zahrál ve finálovém kole 59 úderů! „Bylo to v pohodě, vytvořil jsem si spoustu příležitostí a využil jsem je. A je to o to příjemnější, že jsem díky tomu vyhrál turnaj,“ usmíval se zkušený borec.

Výsledky turnaje

Podívejte se na Applebyho kolo.

Klub 59

Evian Masters pro Jiyai Shin

Skvěle se na profesionální scéně zabydlela Alexis Thompson, nedávná amatérka, kterou zaregistrovali i příznivci českého golfu, když šla před rokem ve společném flajtu s Jessikou Korda na US Open. Patnáctiletá naděje, jež jako profesionálka absolvovala svůj třetí start, dokonce na Evian Masters sahala po triumfu a na vítěznou Jiyai Shin (274/-14) nakonec ztratila jediný úder. Spolu s Thompson se o druhé místo podělily Na Yeon Choi a Morgan Pressel, která neudržela před finále nejlepší výchozí pozici.

Výsledky turnaje

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...