Golf ve světě

V souboji rydercupových kapitánů Pavin předčil Montyho

Po velmi dobrém vystoupení na úvodním majoru roku, kdy si z Augusty odvezl 8. místo, si Y. E. Yang přivezl výbornou formu i do dějiště Volvo China Open. Nakonec v součtu čtyř kol zahrál 15 úderů pod par a za sebou nechal hned čtyři velšské hráče. O dvě rány za ním skončili Rhys Davies a Stephne Dodd, čtvrtou pozici pak dělil jejich krajan Jamie Donaldson s dvěma borci ze Skandinávie, Finem Mikko Ilonenem a Švédem Johanem Edforsem (oba 276/-12).

Výsledky turnaje

Furyk slaví podruhé za posledních pět týdnů

Na Masters Jim Furyk neprošel cutem, ale z neúspěchu se velmi rychle oklepal a v Hilton Head přidal už svůj druhý letošní titul. Cestu mu přitom hodně usnadnil jeho největší pronásledovatel Brian Davis z Anglie. Ten sice v průběhu finále ztratil vedoucí pozici, ale úspěšný birdie pat na poslední jamce ho posunul do rozehrávky. V ní se však dotkl rákosí, což znamenalo dvě trestné, a tak Furykovi spadlo 15. vítězství na PGA Tour prakticky do klína. Třetí místo si rozdělili Davisův krajan Luke Donald a Američan Bo Van Pelt (za nejlepší dvojicí zaostali o tři údery 274/-10).

Výsledky turnaje

Tseng stoupá vzhůru

Navzdory matným výsledkům v letošní sezoně si Mexičanka Lorena Ochoa stále drží post světové jedničky ženského golfu. Přesto nemůže být úplně klidná, neboť v patách jí jsou dvě Asiatky, druhá Yani Tseng z Taiwanu, kterou výhra v úvodním majoru roku katapultovala o čtyři příčky vzhůru, a třetí Jiyai Shin, pyšníci se dlouhodobě stabilní formou. Velký odstup nemá ani nejlepší Evropanka a čtvrtá hráčka v pořadí Suzann Pettersen z Norska, jejíž finálový souboj s Yani Tseng na Kraft Nabisco Championship nabídl divákům strhující podívanou.
Jessica Korda, hájící již barvy Spojených států, si po prvním majoru polepšila o 33 míst a registrujeme ji na 304. pozici, Slovenka Zuzana Kamasová je 690.

Světový žebříček

Na Madeiře se bili dva Angličani

V souboj dvou Angličanů se proměnil finálové den turnaje Madeira Islands Open z kalendáře EPGA Tour. Oliver Fisher v něm předvedl skvělou stíhací jízdu, ale nakonec za svým krajanem Jamesem Morrisonem zaostal o jediný úder. Tomu k premiérovému titulu na první evropské scéně stačilo 70 ran, když celkově v součtu čtyř kol zahrál dvacet pod par. Se ztrátou šesti ran na vítěze skončil třetí Skot George Murray.

Výsledky turnaje

Westwoodovo čekání na major pokračuje

Evropa pláče, Amerika slaví. Mohla to být bitva dvou Angličanů, Westwooda a Poultera, proti početnému konvoji domácích borců, ale ve finále letošního Masters to chvílemi vypadalo na souboj Mickelsona s K. J. Choiem z Korey, jemuž vcelku zdatně sekundoval krajan Y. E. Yang. Lee Westwood byl po sobotě nakonec nejžhavějším evropským želízkem v ohni, ale v průběhu poslední rundy své soupeře už nepálil tolik jako v předchozích třech kolech. Pozici lídra nejenže neuhájil, ale musel bojovat i o druhé místo se skvěle finišujícím Kimem. Pro zelené sako, už třetí v kariéře, si možná až nečekaně snadno došel Phil Mickelson, který se po nedělním trumfu vrátil i místo druhého hráče světa.

Výsledky turnaje

27 minut stačilo Mickelsonovi ke stažení náskoku

Před posledním kolem golfového turnaje Masters je v čele s náskokem jednoho úderu anglický hráč Lee Westwood před Američanem Philem Mickelsonem, na děleném třetím místě ztrácí Tiger Woods na čelo čtyři rány stejně jako Korejec K.J. Choi.
Třetí kolo – moving day - bylo dlouho pouze ve znamení dalšího nástupu Westwooda. Ten si brzy vypracoval bezchybnou hrou náskok 5ti ran, o který pak ale během několika desítek minut na chvíli přišel. Důvodem bylo jednak jeho první zaváhání na 12. jamce, ale především skvělý nástup Mickelsona a málem tři eagle v řadě.

Výsledky po 3. kole.

Přihlášení Golf NewsPoradna

První dohraný míček nebyl vytažen z jamky před dohráním dalšího

Dobrý den. Dohrál jsem míček do jamky. Nežli jsem ho stačil vyndat spoluhráč také doputoval do jamky. Oba jsme byli n ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...