NorenO jednu ránu lepší „v základní hrací době", čímž svůj protějšek dorovnal, i o úder lepší hned na první jamce rozehrávky. Takový scénář na Omega European Masters nachystal Švéd Alex Norem druhému v pořadí Scottu Hendovi z Austrálie. Třetí místo si ze hřiště Crans sur-Sierre odvezl populární Angličan Andrew Johnsoton, když za dvojicí nejlepších zaostal o tři rány (-14), následovaný krajany Westwoodem (-12) a Blandem (-11) spolu s Francouzem Quesnem.

Noren se raduje už podruhé v sezoně a celkově pošesté v kariéře, pod Alpami navíc triumfoval už v roce 2009, kdy získal premiérové vítězství na EPGA Tour. Švéd se skvěle nastartoval v úvodní devítce čtyřmi birdie v řadě a polovině finálové rundy měl náskok dvou ran. Na té druhé ale zakolísal a dal šanci Hendovi, aby se na něho dotáhl. V rozehrávce měl však Noren opět navrch a berdíkem sebral Australanovi naději.

„Je úžasné začadit se po bok Seve Ballesterose a Thomase Bjørna, kteří tento turnaj vyhráli rovněž dvakrát. Viděl jsem to na tabuli vítězů při příchodu na hřiště," usmíval se Noren, který podle svých slov v této sezoně pracoval velmi odhodlaně. „Víc jsem hrál a cítím se jistěji s drajvrem, což v minulosti nebývala má silná stránka," připustil.

Hend, třebaže nechal ve finále všechno, se před severským golfistou musel sklonit. Sportovně však uznal jeho kvality: „Ani si nemůžete stěžovat, když se dostanete do pozice, v níž usilujete o výhru, ale soupeř vysekne parádní birdie."

Kompletní výsledky na http://www.europeantour.com/europeantour/season=2016/tournamentid=2016068/leaderboard/index.html

Foto: www.omegaeuropeanmasters.com


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...