Rio zenyMužská startovní listina pro olympijský turnaj postrádala řadu hvězd, zato v ženské kategorii se sešla takřka kompletní špička. A tomu odpovídaly i výsledky. Třebaže se nad účastí někdejší světové jedničky Inbee Park vznášely kvůli zranění otazníky, jihokorejská golfistka do Ria dorazila a svou kolekci úspěchů rozšířila o poslední kousek, který v ní chyběl, zlatou olympijskou medaili.

Pro nejcennější kov si osmadvacetiletá rodačka ze Soulu došla s nebývalou jistotou a nakonec triumfovala před aktuálně nejlepší hráčkou planety Lydií Ko, kterou přehrála rozdílem pěti ran. Bronz putuje zásluhou Shanshan Feng do Číny.
Park zahrála tři velmi dobrá kola, na úvod, o den později i na závěr zapisovala 66 úderů, pouze v sobotu zahrála „jen" jednu ránu pod par hřiště. Její sebejistotou to však nijak neotřáslo a v průběhu finálové rundy si vedoucí pozici bezpečně hlídala. Soupeřkám nedala sebemenší šanci na zvrat.

Nejlepší z Evropanek skončila dělená sedmá Charlie Hull z Velké Británie, osm ran za vítěznou Inbee Park. Češka Klára Spilková dělila 48. příčku.
Ve výborném rozpoložení zastihlo poslední kolo Rusku Marii Verchenovu, která svého času pracovala s českým trenérem Karlem Skopovým. Ve čtvrtém kole stanovila devíti údery pod par rekord hřiště, který navíc ozdobila i hole-in-one!

Kompletní výsledky turnaje na www.igfgolf.org/olympic-games/scores/womens/

Foto: Globe Media/Reuters


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...